Już w najbliższą sobotę (11 lutego) na gali w San Antonio (Texas, Stany Zjednoczone) , były mistrz świata dwóch kategorii , Rey Vargas (36-0-0) stanie przed szansą na zdobycie czempionatu w trzeciej dywizji. Fenomenalny Meksykanin skrzyżuje bowiem rękawice z O’Shaquie Fosterem (19-2-0), a stawką ich pojedynku będzie wakujący tytuł mistrza świata organizacji WBC, kategorii super piórkowej (super featherweight). 

Bezpośrednią transmisję z wydarzenia, przeprowadzi telewizja Showtime, zaś polscy fani obejrzą całą kartę główną za pośrednictwem Polsat Sport Extra. Początek o godzinie 8PM czasu środkowo amerykańskiego (3 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego). Poniżej przedstawiamy wypowiedzi obu pięściarzy z czwartkowej konferencji prasowej. 

🇲🇽Rey Vargas: Foster wie, że nie jestem byle kim, a ja wiem, że nie mógł spać ze względu na niepokój przede mną. Wiem, że lubi boksować z obu pozycji, ale mam plan, aby skontrować wszystko czym mnie trafi. Nie mam problemu z tym, że Foster mówi, że chce mnie odesłać z powrotem do wagi piórkowej, bo wiem, że pokonałbym go tam, w super piórkowej czy nawet w lekkiej. Foster, lepiej się obudź, żebyś nie przespał walki! Idziemu po niego i wychodzimy z tytułem mistrza świata. 

🇺🇸O’Shaquie Foster: Właśnie się obudziłem, więc nie traciłem mojego snu myśląc o nim. Może tak mówić, ale niech wie, że nie jestem Markiem Magsayo (Vargas pokonał wcześniej Magsayo w walce o wakujący tytuł w kategorii piórkowej, przyp.red), ani żadnym z tych kolesi, z którymi walczył. Siła i szybkość mogą być różne, a ja mu to pokażę. Nieważne czy będzie to pierwsza runda, czy którakolwiek, w której go zatrzymam, a nawet gdy potrwa to dwanaście rund, będzie bity. Chciałbym zunifikować pasy po sobotniej wygranej, ale najpierw musimy wysłać Rey’a z powrotem do wagi piórkowej. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: @BoxingZoneORG

Photo: Amanda Westcott/Showtime