To bez wątpienia szok dla całego środowiska pięściarskiego w Wielkiej Brytanii i na świecie – Uznany i bardzo ceniony dziennikarz, zajmujący się tematyką pięściarską, Ron Lewis nieoczekiwanie odszedł z tego świata w piątkowy poranek – poinformowała żona zmarłego za pośrednictwem jego konta na Twitterze.

– Z przykrością muszę ogłosić śmierć mojego męża. Odszedł dziś rano w wieku 54 lat. To był kompletny szok. To wspaniałe czytać wszystkie wasze wiadomości i wspomnienia o nim, podczas gdy jego telefon cały czas dzwoni. Dziękuję wszystkim, którzy byli częścią jego życia. – napisała Ellie Lewis na koncie twitterowym zmarłego Rona.

Lewis był obecny jeszcze na czwartkowej konferencji prasowej, promującej nadchodzącą walkę Anthony’ego Joshua (24-3-0) z Jermaine’m Franklinem (21-1-0), do której dojdzie 1 kwietnia w Londynie – rodzinnej miejscowości zmarłego dziennikarza. Lewis, oprócz boksu, zawodowo zajmował się również tematyką piłki nożnej, której był pasjonatem. Redakcja BoxingZone.org łączy się w bólu z rodziną zmarłego i przekazuje kondolencje dla najbliższych. Niech Mu ziemia lekką będzie.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org,