Polski pięściarz kategorii super średniej (super middleweight), Kamil Bednarek (11-0-0) kilka dni temu przyleciał wraz ze swoim trenerem, Piotrem Wilczewskim do Stanów Zjednoczonych, gdzie przygotowuje się w jednym z lokalnych sal treningowych w New Jersey, do swojego amerykańskiego debiutu. 

Bednarek, w ostatnim czasie nawiązał współpracę z Łukaszem Kownackim (Kownacki Management), a swoją najbliższą walkę stoczy prawdopodobnie w pierwszej połowie kwietnia, na jednej z gali w New Jersey. 27-letni pięściarz z Dzierżoniowa (woj. dolnośląskie), ostatnim razem między linami pokazał się pod koniec kwietnia ubiegłego roku, pokonując na punkty Iago Kizirię (7-9-0). Dla podopiecznego Piotra Wilczewskiego, będzie to zatem powrót do ringu po blisko rocznej przerwie. 

Z Bednarkiem oraz Wilczewskim, do Ameryki wyleciał również Mariusz Wach (36-9-0). “Wiking” przygotowuje się do zaplanowanej na 8 kwietnia walki z Andrzejem Wawrzykiem (33-2-0), do której dojdzie na przedmieściach Chicago (Illinois, Stany Zjednoczone), w miejscowości Rosemont. 

Photo: Eryk Rachwal

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org