Grupa promotorska Top Rank, poinformowała, iż związała się wieloletnim kontraktem, z byłym zunifikowanym mistrzem świata organizacji WBA, IBF, oraz WBO, kategorii lekkiej (lightweight), George’m Kambososem (20-2-0). Mimo dwóch ostatnich porażek, Australijczyk wciąż jest bardzo gorącym nazwiskiem i co najważniejsze, jest w stanie rywalizować na najwyższym światowym poziomie.

George Kambosos to ekscytujący pięściarz z ujmującą osobowością, który nadal będzie w stanie rywalizować w kategorii lekkiej. Cieszymy się, że podpisał kontrakt promotorski z Top Rank. Nasza grupa była zaangażowana w dwie historyczne gale w Australii z George’m i nie mamy wątpliwości, że będzie ich znacznie więcej. – przekazał szef Top Rank, Bob Arum.

George Kambosos sięgnął po trzy, z czterech tytułów mistrza świata w listopadzie 2021 roku, pokonując niespodziewane ówczesnego czempiona, Teofimo Lopeza (18-1-0) niejednogłośną decyzją sędziów, podczas gali w Madison Square Garden w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone). Kambosos przystępował wówczas do walki, jako obowiązkowy pretendent z ramienia organizacji IBF.

Australijczyk nie zamierzał brać następnie łatwych walk. Mimo, iż mógł on zdecydować się na dobrowolną obronę, od razu wybrał znacznie bardziej niebezpieczną opcję, w kierunku pełnej unifikacji z czempionem federacji WBC, Devinem Haney’em (29-0-0). Jak się okazało, Kambosos dwukrotnie przegrał z Amerykaninem, tracąc tym samym trzy wywalczone wcześniej tytuły.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org