Najbliższa sobota (25 marca) zapowiada się niezwykle ekscytująco dla wszystkich fanów boksu zawodowego na całym świecie. Pojedynek, który bez wątpienia będzie cieszył się w ten weekend największym zainteresowaniem, to starcie pomiędzy Calebem Plantem (22-1-0), a Davidem Benavidezem (26-0-0). Mimo, iż w stawce znajdzie się zaledwie tymczasowy tytuł organizacji WBC, kategorii super średniej (super middleweight), będący automatycznie finałowym eliminatorem do tytułu mistrza świata, walka niesie za sobą ogromne emocje i traktowana jest jako jedna z najlepszych zestawień, jakie zobaczymy w tym roku. I słusznie, bowiem zarówno Benavidez, jak i Plant, to pięściarze z najwyższej możliwej półki, a dodatkowe emocje wzbudza również fakt, iż obaj zawodnicy nie przepadają za sobą prywatnie.

Do walki dojdzie w legendarnej hali MGM Grand, w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), a początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 8PM czasu środkowo amerykańskiego (3 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego). Bezpośrednią transmisję z gali, przeprowadzi telewizja Showtime w systemie Pay-Per-View (koszt: $74.99). Polscy kibice obejrzą wydarzenie za pośrednictwem Polsat Sport. Poniżej prezentujemy wypowiedzi Planta, oraz Benavideza przed ich sobotnim starciem.

David Benavidez: W sobotni wieczór, złamię Calebowi szczękę do szóstej rundy. Raniłem wszystkich, z którymi wychodziłem do ringu i do niego również nie mogę powiedzieć inaczej. Gwarantuję, że zrobię mu krzywdę. I naprawdę, nie lubię tego gościa. To zdecydowanie walka, która niesie za sobą urazę, i każdy chce to zobaczyć.

Caleb Plant: Fani zobaczą, jak podnoszę rękę w geście triumfu. I to właśnie gwarantuję. Czuję, że jestem lepszym pięściarzem, mam wyższe ringowe IQ i mam więcej doświadczenia. Mam lepszy rodowód i to właśnie okaże się w sobotę wieczorem. Jestem jednym z najlepszych na świecie, w tym co robię. Jeszcze nie przekonaliśmy się, czy Benavidez jest w stanie występować na tym poziomie, ale dowiemy się tego w sobotę.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org