Boks na najwyższym światowym poziomie, otworzy w najbliższy weekend sobotnia gala w Manchesterze (Anglia), organizowana przez grupę promotorską Boxxer. Głównymi aktorami zbliżającego się wielkimi krokami spektaklu, będzie broniący tytułu mistrza świata federacji WBO, kategorii junior ciężkiej (cruiserweight), Lawrence Okolie (18-0-0), który skrzyżuje rękawice z obowiązkowym pretendentem do pasa, niepokonanym Davidem Lightem (20-0-0).

Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi telewizja Sky Sports, zaś w Polsce, całą kartę główną pokaże Canal+ Sport. Początek już od godziny 20:00 czasu polskiego (2PM czasu środkowo amerykańskiego). W czwartkowe popołudnie, obaj pięściarze spotkali się na finałowej konferencji prasowej przed sobotnim wydarzeniem, a ich wypowiedzi przedstawiamy poniżej.

Lawrence Okolie: Kiedy go widzę, wiem tak naprawdę jaki jest. Jestem przygotowany na to, co może wnieść do ringu i zrobię to, co będę musiał zrobić. Zamierzam mu dorównać i go pokonać bazując na presji i sile już od pierwszej rundy. Nadejdzie sobota i jeden z nas wygra, a drugi nie będzie już niepokonany. Nie mogę się więc tego doczekać.

David Light: Nie jestem tutaj na czyichś warunkach i zasłużyłem sobie na tę szansę. Przyjechałem tutaj, aby wygrać. Wiem, że Okolie ma w sobie dumę i będzie bronił tego wszystkiego, co posiada. Mogłem wziąć tę walkę parę lat temu dla pieniędzy, ale ja nie jestem tutaj dla pieniędzy, tylko po to, aby zdobyć tytuł mistrza świata.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org