W minioną niedzielę na gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) doszło do kończącej trylogię walki pomiędzy Saulem ” Canelo” Alvarezem (58-2-2), a Gennadiy’em Golovkinem (42-2-1). Górą w tej potyczce okazał się Meksykanin, który wygrał jednogłośną decyzją sędziów, broniąc tym samym wszystkich czterech (WBC, WBO, WBA, IBF) tytułów mistrza świata kategorii super średniej (super middleweight). Po walce, Canelo przyznał, iż zmagał się z problemami zdrowotnymi.

– Pod koniec walki zacząłem się trochę męczyć. Wynikło to z tego, że nie mogliśmy wystarczająco intensywnie przygotować się podczas obozu. Mimo wszystko, ta walka problemami, które mieliśmy, uważam, że potoczyła się dobrze i jestem naprawdę zadowolony ze swojej dyspozycji. Myślę, że nie atakował prawą ręką, ponieważ myślał, że będę go kontratakował. Może dlatego atakował tylko lewą ręką. Ja wykonałem swoją pracę. Ciężko było go trafić, bo ten facet chroni całe swoje ciało. To było bardzo trudne. – powiedział po walce Canelo.

Meksykański pięściarz dodał również, iż do ringu zamierza powrócić dopiero w maju, lub wrześniu przyszłego roku, co wynika z urazu, który obowiązkowo musi wyleczyć. Chodzi o chrząstkę w lewym nadgarstku, przez którą zawodnik nie mógł odpowiednio poprowadzić swoich przygotowań. Sobotnia walka była dla Golovkina drugą walką w limicie kategorii super średniej – doświadczony Kazach całą swoją zawodową karierę spędził w dywizji średniej (middleweight), gdzie obecnie znajduje się w posiadaniu dwóch tytułów mistrza świata federacji IBF, oraz WBA. W wyniku tego, iż jego sobotnia walka z Canelo odbywała się w limicie kategorii super średniej, Golovkin nie stracił swoich tytułów i co więcej – zapowiada on, iż nie ma zamiaru kończyć swojej niezwykle bogatej kariery, mimo czterdziestu lat na karku.

– Ta walka polegała na taktyce. Canelo był dzisiaj lepszy i gratulacje dla niego. Pamiętajcie chłopaki, że nadal mam pasy w kategorii średniej. Wrócę chłopaki, Nadal jestem mistrzem świata dywizji średniej. – powiedział krótko Golovkin.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek