W najbliższą sobotę na gali w Manchesterze (Anglia), Joseph Parker (30-2-0) stoczy jedną z najważniejszych walk w swojej dotychczasowej karierze. Były mistrz świata federacji WBO, kategorii ciężkiej (heavyweight) zmierzy się z niepokonanym na zawodowych ringach Joe Joyce’m (14-0-0), a zwycięzca pojedynku uzyska status obowiązkowego pretendenta do walki o tytuł mistrza świata królewskiej dywizji. Dla Nowozelandczyka będzie to już czwarta walka w Manchester Arena i wierzy on, iż po raz kolejny odniesie tam zwycięstwo. W stawce pojedynku znajdzie się tymczasowy pas WBO, który w przypadku ewentualnego zwakowania pasa przez obecnego mistrza, którym jest Oleksandr Usyk (20-0-0), mianuje zwycięzcę walki Parker vs Joyce pełnoprawnym mistrzem świata.

– To moja hala! Trzy zwycięstwa: pierwsze nad Hughie Fury’m, później dwa razy z Dereckiem Chisorą, więc zamierzam zrobić to po raz czwarty. Wiem, że kibice z Wielkiej Brytanii zawsze byli dla mnie bardzo dobrzy i gościnni, a Wielką Brytanię traktuję jak swój drugi dom. Wiem, że kiedy walczę z jednych z ich ulubieńców, to zawsze wspierają swoich, ale będą też tacy, którzy są ze mną i będą kibicować właśnie mnie. Nie mogę się już doczekać! – powiedział Parker dla agencji prasowej PA.

Parker zdaje sobie sprawę z tego, że zwycięstwo nad Joyce’m pozwoli mu po raz kolejny powalczyć o światowy czempionat, a dodatkowym benefitem dla samego pięściarza jest to, iż w treningach towarzyszy mu mistrz świata federacji WBC, oraz jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych pięściarzy świata – Tyson Fury (32-0-1), który podobnie jak Parker, trenuje obecnie z Andy’m Lee. Nie jest tajemnicą, że obaj zawodnicy przyjaźnią się od lat.

– Tyson uczestniczy w większości treningów. Chodzimy razem biegać i jest razem z nami na sali. Pozwala Andy’emu uczyć mnie wielu rzeczy, wymyślać plan gry, ale daje też swoje rady kiedy tylko może. Na sali wnosi pozytywną energię i dobrą atmosferę, więc zawsze fajnie, gdy Tyson z nami jest w swojej sali, która teraz jest też moja. – dodał Parker.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek