Mistrz świata organizacji WBC, kategorii średniej (middleweight), Jermall Charlo (32-0-0) zapowiedział, iż planuje wrócić w czerwcu bieżącego roku, po dwuletniej przerwie. Pięściarz z Houston (Texas, Stany Zjednoczone) jest jedynym mistrzem świata w boksie zawodowym, który tak długo pozostaje nieaktywny.

– Praktyka prowadzi do perfekcji. Potrzebowałem trochę czasu z dala od sportu. Wracam i będę bronił tytułu WBC w czerwcu. – przekazał Charlo za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Większość kibiców boksu na całym świecie jest sfrustrowana tym, że federacja WBC pozwoliła aż tak długo czekać Amerykaninowi na jego kolejną obronę mistrzowskiego pasa. Przypomnijmy, że Charlo w czerwcu ubiegłego roku, miał powrócić po rocznej przerwie w walce z Maciejem Sulęckim (30-2-0) w ramach dobrowolnej obrony tytułu, jednakże wycofał się z pojedynku na kilka dni przed terminem, tłumacząc swoją decyzję rzekomą kontuzją pleców. Nieoficjalnie mówi się, że powody rezygnacji mogą być zupełnie inne, bowiem 32-latek był wówczas w trakcie rozwodu.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org