29 kwietnia na gali w Arlington (Texas, Stany Zjednoczone), w ringu spotka się dwóch niepokonanych na zawodowstwie pięściarzy – obecny mistrz WBA “Regular” kategorii półśredniej (welterweight), Eimantas Stanionis (14-0-0), oraz wschodząca gwiazda amerykańskiego boksu, Vergil Ortiz Jr (19-0-0). Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi platforma streamingowa DAZN.

– Vergil Ortiz prosił o tę walkę, więc jesteśmy. Czuję, że to będzie wyjątkowa walka. Mamy wobec siebie wzajemny szacunek, ale nie pomylcie się – w ringu to będzie absolutna wojna. – przekazuje broniący tytułu Stanionis.

Obaj pięściarze mieli spotkać się 18 marca na gali w Dallas (Texas, Stany Zjednoczone), jednakże na początku stycznia okazało się, że Stanionis musi przejść nieoczekiwany zabieg na usunięcie wyrostka, w efekcie czego ich pojedynek nie dojdzie do skutku w planowanym terminie. W tym samym czasie informowano, iż do starcia dwóch niepokonanych zawodników dojdzie 29 kwietnia, dziś ta infromacja potwierdziła się. Pochodzący z Grand Prairie (Texas, Stany Zjednoczone) Ortiz, zaprezentuje się po raz kolejny przed swoją lokalną publicznością i będzie faworytem w walce z Litwinem.

Jestem bardzo szczęśliwy, wiedząc, że w końcu to zrobimy i powalczymy o tytuł. Praca, którą wykonaliśmy od środka, poza ringiem, oraz przeszkody, które pokonaliśmy, doprowadziły nas do tego momentu. Stanionis jest świetnym pięściarzem, który dysponuje ogromną siłą i jestem pewien, że damy wszystkim świetny pokaz. Chciałbym podziękować mojemu promotorowi, Golden Boy Promotions, organizacji WBA, oraz mojego menadżerowi Rickowi Mirigianowi, za to, że dojdzie to do skutku.powiedział Ortiz.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org