W środowe popołudnie w Los Angeles (California, Stany Zjednoczone) odbyła się pierwsza konferencja prasowa promująca galę Premier Boxing Champions, do której dojdzie 230 marca na gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone). W walce wieczoru zobaczymy mistrza świata organizacji WBO, kategorii super półśredniej (super welterweight), Tima Tszyu (24-0-0), który zmierzy się z z byłym czempionem wagi półśredniej (welterweight), Keithem Thurmanem (30-1-0). Co istotne, w stawce pojedynku zabraknie tytułu mistrza świata należącego do Tszyu. Wszystko bowiem dlatego, iż Thurman nie jest klasyfikowany w rankingu WBO i nie ma prawa być, bowiem marca walka będzie dla niego debiutem w dywizji super półśredniej.

Na karcie walk zobaczymy aż trzy mistrzowskie pojedynki – w jednym z nich, Sebastian Fundora (20-1-1) zmierzy się z Serhii’m Bohachukiem (23-1-0) o wakujący tytuł mistrza świata organizacji WBC, kategorii super półśredniej, i właśnie to zestawienie może być tym, które skradnie show całego wydarzenia. W drugiej mistrzowskiej walce, Erislandy Lara (29-3-3) stanie do obrony pasa WBA wagi średniej (middleweight), a jego przeciwnikiem będzie Michael Zerafa (31-4-0), który nie pojawił się osobiście na środowej konferencji, co wynika zapewne z odległości pomiędzy jego rodzinną Australią, a Stanami Zjednoczonymi.

Prawdopodobnie mało kto spodziewał się, że kolejnym rywalem mistrza świata federacji WBA, kategorii super lekkiej (super lightweight) Rolando Romero (15-1-0), zostanie Isaac Cruz (25-2-1), który jak można było wywnioskować po jego wcześniejszych wypowiedziach, swoją przyszłość wiązał dywizję niżej, w wadze lekkiej (lightweight). Różnice gabarytów pomiędzy Romero, a Cruzem są dość widoczne. Podczas, gdy pierwszy z wymienionych mierzy 173cm (5′ 8″) wzrostu przy zasięgu ramion również 173cm, drugi ma 163cm (5′ 4″) wzrostu i zaledwie 160cm zasięgu. Niemniej jednak, pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem Cruz z pewnością wniesie do ringu bardzo dużo energii i ofensywnego boksu, który kochają kibice.

Marcowa gala Premier Boxing Champions odbędzie się za pośrednictwem platformy streamingowej Amazon Prime Video i będzie to pierwsza gala tejże grupy w bieżącym roku, oraz pierwsza na nowej platformie i to od razu w systemie Pay-Per-View. W ostatnich latach, Premier Boxing Champions pokazywało swoje gale za pośrednictwem Showtime, jednakże telewizja wycofała się transmitowania boksu, wobec czego Al Haymon musiał nawiązać współpracę z innym nadawcą, którym jak okazało się będzie Amazon Prime Video. Na ten moment nie wiadomo, która z polskich stacji telewizyjnych pokaże marcową galę w Las Vegas. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi z środowej konferencji prasowej.

🇺🇸Keith Thurman: To powolny gość z meksykańskim stylem. Spotkam się z nim na środku ringu. Wróci do domu z płaczem… Mówią, że Tszyu pochodzi z „dołu”, więc spróbuję cię tam ulokować kolego. Być może podpisał kontrakt, ale nie wie, co właśnie zrobił. To gorzkie dla ciebie, ale słodkie dla mnie. Szukam po prostu świetnych walk i świetnej akcji. Tim Tszyu wypełnia teraz tę pustkę i zapewnia mi walkę, której chcę. Próbuje otworzyć bramy do swojej nowej ery, ale moim zadaniem jest zamknąć mu drzwi tuż przed jego twarzą.

🇦🇺Tim Tszyu: Chcę, żeby wniósł do walki tę samą energię co ja, a nie biegał jak gazela. Zdecydowanie zamierzam go znokautować w czasie poniżej dwunastu rund. Moim celem jest, aby nazwisko Tszyu było największą rodziną bokserską, jaka kiedykolwiek żyła. Dotarliśmy tak daleko i zobaczymy, gdzie dalej możemy zajść. Wiem, kim jest Keith i wiem, czego dokonał, ale myślę, że jego czas się skończył. Teraz jest inna era i to jest „era Tima Tszyu”. Nie mam zamiaru po prostu pokonać Keitha Thurmana. Planuję zrobić z tego widowisko.


🇺🇸Sebastian Fundora: Ostatnim razem, gdy wyszedłem do ringu, poniosłem pierwszą porażkę. Ciężko jednak trenowaliśmy, czekając na ten moment. Jestem gotowy zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby zdobyć tytuł mistrza świata. Każdy, z kim walczę, jest zawodnikiem, który potężnie bije. Walczę tylko z najlepszymi w dywizji. W następnej kolejności będę walczył z Timem Tszyu. Chcę być najlepszy na świecie w wadze super półśredniej.

🇺🇦Serhii Bohachuk: Mam doświadczenie w sparingach z Fundorą i wiem, że to poważna walka. To największa walka w mojej karierze. To moja pierwsza walka o tytuł i walka mojego życia. Daję z siebie sto procent. Wiem, że muszę dać z siebie wszystko i będę gotowy.


🇺🇸Rolando Romero: Aby zostać pierwszą supergwiazdą w Prime Video, muszę znokautować Cruza. Po prostu. To musi być nokaut. Szanse to tylko statystyki i to one czynią go faworytem, ponieważ od czasu walki z Gervontą Davisem odniósł więcej zwycięstw, niż ja. Chihuahua, pudel, nie wiem… teraz wygląda trochę jak gruby mops (Romero drwił z pseudonimu Cruza, “Pitbull”, przyp.red). To oczywiste. Przygotujcie się na 30 marca.

🇲🇽Isaac Cruz: Pozwolę mu teraz gadać, bo po walce to on będzie płakał jak chihuahua. Moim celem jest uciszenie „Rolly’ego” i pokazanie światu, że jestem prawdziwym meksykańskim mistrzem świata. Zabieram ten pas do domu.


🇺🇸Erislandy Lara: Zamierzam wywrzeć presję na moim przeciwniku. Wjeżdżam na pełnych obrotach. Fani mogą się spodziewać, że sprawię, że będzie to bardzo trudny wieczór dla Zerafy. Próbuję go znokautować! Czuję się dobrze i jestem mocny. Myślę, że nie muszę niczego udowadniać. Muszę po prostu pokazać, kim jestem. Myślę, że nie będę miał większych problemów z zaprezentowaniem tego.

*🇦🇺Michael Zerafa nie pojawił się na konferencj w Los Angeles.


Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org