8 marca, podczas gali Matchroom Boxing i Queensberry Promotions w Riyadh (Arabia Saudyjska) do ringu powróci tymczasowy mistrz federacji WBO, kategorii ciężkiej (heavyweight), Zhilei Zhang (26-1-1), który w swojej drugiej obronie tytułu zmierzy się w hitowej walce z Josephem Parkerem (34-3-0). Chiński weteran, uskrzydlony ubiegłorocznymi zwycięstwami nad Joe Joyce’m (15-2-0) wierzy, że podczas marcowej gali zdoła zatrzymać byłego mistrza świata.

Naprawdę myślę, że moja walka z Parkerem będzie bardzo ekscytująca i prawdopodobnie będzie to także najbardziej elektryzująca walka na tej gli. W normalnych okolicznościach nasza walka byłaby walką wieczoru, ale te niesamowite karty walk w Arabii Saudyjskiej prezentowane przez Jego Ekscelencję są tak wspaniałe, że jestem po prostu szczęśliwy, że mogę być częścią jednych z nich. – powiedział Zhang.

Zhang, mimo blisko 41 wiosen na karku, znajduje się w tym momencie w najlepszym czasie swojej kariery. Wspomniane wcześniej zwycięstwa nad Joyce’m wywindowały go do najściślejszej światowej czołówki królewskiej dywizji, jednakże Chińczyk nie zamierza bezczynnie czekać na mistrzowską szansę i pragnie walk z najlepszymi zawodnikami świata. Takim zawodnikiem jest niewątpliwie Joseph Parker, który pod koniec grudnia ubiegłego roku, zdominował Deontay’a Wildera (43-3-1), odnosząc jedno z najcenniejszych zwycięstw w karierze. Zhang liczy się z tym, że aby odnieść zwycięstwo w najbliższej walce z Nowozelandczykiem, będzie musiał obrać zupełnie inną taktykę, niż na walki z Joyce’m.

Walka z Parkerem to będzie zupełnie coś innego, niż walka z Joyce’m. Moje przygotowania, podejście i plan gry będą inne na Parkera. Parker spisał się świetnie w walce z Deontay’em Wilderem, a w boksie wszystko może się zdarzyć. Spodziewam się ciężkiej walki, ale uważam, że na pewno wygram przez nokaut. Posiadam siłę, aby wygrywać w wielkim stylu. – dodał Zhang.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org