Jeden z najlepiej zapowiadających się polskich pięściarzy, Damian Knyba (12-0-0) zameldował się parę tygodni temu w Stanach Zjednoczonych, gdzie kontynuuje obóz przygotowawczy pod okiem swojego głównego trenera, Shauna George’a w Paterson, w stanie New Jersey. Wcześniej, polski pięściarz startujący w wadze ciężkiej trenował wraz z Piotrem Wilczewskim w Dzierżoniowie, gdzie odbył kilka rund sparingowych z m.in Mateuszem Masternakiem (47-5-0), który w pierwszej połowie grudnia zmierzy się z Chrisem Billamem-Smithem (18-1-0) o tytuł mistrza świata organizacji WBO, kategorii junior ciężkiej (cruiserweight). 

Mój obóz przygotowawczy rozpocząłem już będąc w Polsce, gdzieś na początku września. Spariwałem z Mateuszem Masternakiem, Mariuszem Wachem, Piotrem Łączem i myślę, że zyskałem cenne doświadczenie przed wyjazdem do Stanów. Zarówno Wach, jak i Łącz przygotowywali się do swoich walk i byli w niezłej formie, a Masternak wypadał bardzo dobrze na sparingach i dał mi kilka cennych rad. – mówi Knyba dla BoxingZone.org

Pojedynek Masternaka ze Smithem odbędzie się 10 grudnia na gali Boxxer w Bournemouth – rodzinnym mieście angielskiego pięściarza. Knyba przyznaje, że w akcji widział Billama-Smitha jedynie raz, gdy ten w maju pokonał na punkty Lawrence’a Okolie (19-1-0), odbierając mu tym samym mistrzowski pas. 

Powiem szczerze, że nie znam dokładnie tego zawodnika, a oglądałem go tylko raz, gdy walczył z Okolie’m. Wydaje się on być bardzo solidnym i silnym pięściarzem, walczącym dobrze w zwarciu, więc przed Mateuszem na pewno ciężkie wyzwanie. Jestem z nim całym sercem i wierzę, że jest w stanie to wygrać. Myślę, że technicznie jest lepszym zawodnikiem od Smitha. Ma bardzo dobre wyczucie dystansu i jest w stanie wyboksować go w dystansie. – dodał Knyba. 

27-letni “Polish Hussar” swoją ostatnią walkę stoczył w pierwszej połowie czerwca, pewnie pokonując na punkty Helemana Olguina (9-6-1), podczas gali Top Rank w Madison Square Garden w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone). Knyba powróci do ringu jeszcze w tym roku, a jego walka zostanie już niebawem oficjalnie ogłoszona. Rywalem Polaka będzie pięściarz, który w przeszłości walczył już z zaliczanymi do światowej czołówki zawodnikami. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org