Obowiązkowy pretendent do tytułu mistrza świata, organizacji World Boxing Council (WBC), kategorii koguciej (bantamweight, Jason Moloney (25-2-0), nie będzie walczył o wakujący pas z Nonito Donaire’m (42-7-0). Grupa promotorska Top Rank, zajmująca się sportowymi interesami Australijczyka, poinformowała, iż rozmowy w sprawie walki z Donaire’m zakończyły się niepowodzeniem. Informację te potwierdził specjalnie dla BoxingZone.org Tony Tolj, menadżer zawodnika. 

Mimo to, Jason Moloney jest w bardzo dobrej sytuacji, bowiem posiada również status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata z ramienia federacji WBO. Po tym, jak kilka tygodni temu, Naoya Inoue (24-0-0) zwakował wszystkie swoje pasy i przeniósł się do kategorii super koguciej (super bantamweight), Moloney zobowiązany jest zmierzyć się o wakujący tytuł mistrza świata wyznaczonym przez federację rywalem.  Drugim obecnie pięściarzem klasyfikowanym w rankingu WBO, tuż za Moloney’em, jest Vincent Astrolabio (18-3-0), zaś trzecim Emmanuel Rodriguez (21-2-0), który w przeszłości miał okazję walczyć już z Australijczykiem. 

Do walki Moloney z Rodriguezem doszło w 2018 roku, gdy obaj pięściarze walczyli o wakujący tytuł mistrza świata federacji IBF. Górą był wówczas Rodriguez, który po niezwykle wyrównanej walce, wygrał niejednogłośną decyzją sędziów. Jako ciekawostkę można podać fakt,, iż sędzią ringowym, był wówczas Polak, Leszek Jankowiak. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek