Najlepiej zapowiadający się polski pięściarz kategorii ciężkiej (heavyweight), Damian Knyba (11-0-0), powróci między liny 10 czerwca na gali Top Rank w Hulu Madison Square Garden w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone), gdzie główną atrakcją wieczoru, będzie starcie pomiędzy mistrzem świata organizacji WBO, kategorii super lekkiej (super lightweight), Joshem Taylorem (19-0-0), a Teofimo Lopezem (18-1-0).

Knyba, w swojej ostatniej walce, 8 kwietnia na gali w Newark (New Jersey, Stany Zjednoczone) znokautował w ostatniej, ósmej rundzie doświadczonego Curtisa Harpera (14-9-0), odnotowując tym samym jedenaste zwycięstwo w zawodowej karierze, w tym siódme przed czasem. “Polish Hussar” zakończył kwietniowy pojedynek z rozciętym łukiem brwiowym, jednakże zapewnia, iż rana nie przeszkadza mu w codziennych treningach, co więcej, w sobotę rozpocznie on pierwsze sesje sparingowe przed nadchodzącą walką. Knyba przygotowywał się będzie między innymi z obecnym tymczasowym czempionem WBO, Zhilei’m Zhangiem (25-1-1), oraz Otto Wallinem (25-1-0). Do sparingów ma dołączyć wkrótce także Derek Starling (6-1-0).

Oko już się zagoiło, choć został jeszcze mały ślad. Na pewno nie będzie mi już to przeszkadzało podczas walki. Przygotowania rozpocząłem już dwa dni po ostatniej walce, ale zacząłem od przygotowań fizycznych, a na salę bokserską wróciłem dwa tygodnie temu. Mój pierwszy sparing odbędę już w najbliższą sobotę z Otto Wallinem, pomoże mi także Zhilei Zhang, oraz Derek Starling. – przekazał Damian Knyba, dla BoxingZone.org

Na ten moment, nazwisko przeciwnika Knyby nie zostało podane do publicznej wiadomości, jednakże jeśli nic się nie zmieni, będzie to zawodnik, który w swojej ostatniej walce stoczył pełen dystans z zaliczanym do szerokiej światowej czołówki pięściarzem. Czerwcowa walka, będzie dla Knyby już piątą na amerykańskich ringach.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org