Były mistrz świata, kategorii super półśredniej (super welterweight), Jaime Munguia (41-0-0), w swojej kolejnej walce zmierzy się z byłym trzykrotnym pretendentem do tytułu mistrza świata, Sergiy’m Derevyanchenko (14-4-0) 10 czerwca, na gali w Ontario (California, Stany Zjednoczone) – poinformowała w środę grupa promotorska Golden Boy Promotions, odpowiedzialna za sportowe interesy Jaime’ego Munguia. Walka pomiędzy dwoma pięściarzami, została zakontraktowana na dwanaście rund, w limicie kategorii średniej (middleweight).

Odkąd Munguia awansował z wagi super półśredniej do średniej, wielu kibiców miało nadzieję, iż Meksykanin będzie szukał wyzwań w kolejnej dywizji, jednakże póki co 26-latek nie zamierza wychylać się przed szereg, mimo, iż dywizja w ostatnim czasie mocno ucierpiała na jakości. Munguia w kategorii do 160 funtów startuje od początku 2020 roku i choć na brak aktywności meksykańskiego pięściarza nie powinien narzekać żaden kibic, to co do jakości jego przeciwników, już tak. W swojej ostatniej walce, która miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku, Munguia bardzo szybko, bo już w trzeciej rundzie znokautował Gonzalo Gastona Corię (21-6-0) na gali w rodzinnym Meksyku.

Czerwcowy rywal Meksykanina, Sergiy Derevyanchenko to zawodnik wysokiej klasy, jednakże jego walki na poziomie mistrzowskim pokazały w przeszłości, iż nie potrafi wejść na elitarny poziom. Ukrainiec z imponującym stażem w karierze amatorskiej (410 walk amatorskich, zaledwie 20 przegranych) przegrywał w walkach o światowych czempionat z Danielem Jacobsem (37-4-0), Gennadiy’em Golovkinem (42-2-1), oraz Jermallem Charlo (32-0-0), lecz nigdy nie dał pokonać się przed czasem. W swoim ostatnim występie, 37-letni weteran pewnie wypunktował Joshuę Conley’a (17-5-1), co miało miejsce końcem lipca ubiegłego roku, podczas gali Premier Boxing Champions na Brooklynie (New York, Stany Zjednoczone). Transmisję z czerwcowej gali pomiędzy Munguią, a Derevyanchenko pokaże platforma streamingowa DAZN.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org