Ciężko policzyć na palcach jednej ręki, ile razy prowadzone były rozmowy w celu sfinalizowania umowy na walkę, pomiędzy Errolem Spence’m Jr (28-0-0), a Terence’m Crawfordem (39-0-0). Jak informuje Mike Coppinger z ESPN, temat potencjalnego pojedynku pomiędzy dwoma pięściarzami powrócił, i wstępnie planowany jest na 29 lipca w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone). Wydarzenie miałoby być transmitowane przez platformę Showtime, oczywiście w systemie Pay-Per-View.

W stawce znalazłyby się wszystkie cztery tytuły mistrza świata, kategorii półśredniej (welterweight). Spence, który znajduje się w posiadaniu pasów WBA, WBC, oraz IBF, postawiłby na szali swoje tytuły, aby zdobyć czempionat organizacji WBO, należący do Crawforda. Pojedynek pomiędzy niepokonanymi Amerykaninami, to gorący temat w całym pięściarskim świecie, a mówi się o nim już od kilku lat. Jak informuje Coppinger, obie strony doszły do porozumienia, jednakże kontrakty nie zostały podpisane. W umowie zawarta została ponoć klauzula, mówiąca o natychmiastowym rewanżu, do którego miałoby dojść maksymalnie końcem bieżącego roku.

Swoją ostatnią walkę, Spence stoczył ponad trzynaście miesięcy temu, pokonując przez nokaut Yordenisa Ugasa (27-5-0), odbierając mu tytuł mistrza świata organizacji WBA. Od tego czasu, nacisk na jego walkę z Crawfordem był coraz większy, a pięściarze kilka razy próbowali dojść do porozumienia – za każdym razem bezskutecznie. Stawka pojedynku Spence vs. Crawford byłaby ogromna – dwóch fenomenalnych, niepokonanych pięściarzy, oraz wszystkie cztery pasy na stole.

Odkąd Crawford zadebiutował w dywizji półśredniej, będąc wcześniej niekwestionowanym mistrzem świata w wadze super lekkiej (super lightweight), znokautował swoich wszystkich siedmiu rywali, sześciokrotnie broniąc pasa federacji WBO. Ostatnią “ofiarą” Crawforda, był David Avanesyan (29-4-1), a ich walka zakończyła się już w szóstej rundzie. Pojedynek odbył się w rodzinnym mieście Crawforda, w Omaha (Nebraska, Stany Zjednoczone).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org