Mistrz świata organizacji WBC, kategorii super lekkiej (super lightweight), zmierzy się 17 czerwca z Danielito Zorillą (17-1-0) w swojej pierwszej obronie mistrzowskiego pasa, podczas gali Matchroom Boxing w jego rodzinnym Nowym Orleanie (Louisiana, Stany Zjednoczone). Pierwotnie, przeciwnikiem Prograisa miał być niepokonany Liam Paro (23-0-0), jednakże Australijczyk wycofał się kilka dni temu z walki, tłumacząc swoją decyzję kontuzją, odniesioną podczas przygotowań.

Cieszę się, że Zorilla przyjął wyzwanie. Dla mnie nic się nie zmienia: nadal ciężko pracuję, aby tam wyjść i udowodnić, że jestem najlepszym pięściarzem na świecie w kategorii super lekkiej. Wyjdę, zrobię swoje, pokażę się mojemu miastu i z dumą będę bronił tytułu. Przykro mi z powodu kontuzji Liama, ale mam swietnego zastępcę i sprawię, że wszyscy będą ze mnie dumni. Wszyscy w mieście zatrzymują mnie na ulicy i wypytują o walkę, więc nie mogę się doczekać, kiedy tam wejdę i dam show. To będzie mega walka. – powiedział Prograis, dla którego będzie to pierwsza bezpośrednia obrona tytułu mistrza świata WBC, wywalczonego pod koniec ubiegłego roku.

Zorilla, promowany przez byłego wybitnego pięściarza, Miguela Cotto, w swojej ostatniej walce zdemolował już w połowie pierwszej rundy niejakiego Aristidesa Quintero (21-18-2), podczas gali w Panamie. Dla pięściarza z Portoryko, był to powrót po ubiegłorocznej porażce z Arnoldem Barbozą (28-0-0). Bądź co bądź, Zorilla na tle Prograisa, to zawodnik przeciętny. Przyjął on jednak propozycję walki na niewiele ponad trzy tygodnie przed pojedynkiem, za co niewątpliwie należy mu się duży szacunek.

Czekaliśmy na tę okazję przez długo czas mojej kariery i wreszcie ona nadeszła. Jestem gotowy, aby zostać mistrzem świata i dziękuję Prograisowi za danie mi szansy, ale 17 czerwca ujrzymy nowego mistrza świata. Oglądam jego walki od dłuższego czasu i znam jego styl. Wiem, że ma talent i umiejętności do wygrywania wszelkimi środkami. Tym razem świat dowie się, kim jest Zorro. – powiedział Zorilla.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org