Grupa Premier Boxing Champions oficjalnie poinformowała, że 12 sierpnia podczas gali w Oxon Hill (Maryland, Stany Zjednoczone) dojdzie do walki o wakujący tytuł mistrza świata organizacji IBF, kategorii koguciej (bantamweight). O pas powalczą były czempion tejże federacji, Emmanuel Rodriguez (21-2-0), a jego przeciwnikiem będzie Melvin Lopez (29-1-0).

Po tym, jak były niekwestionowany mistrz świata wagi koguciej, Naoya Inoue (24-0-0) przeszedł dywizję wyżej, do kategorii super koguciej (bantamweight), wszystkie cztery tytuły (WBA, WBC, IBF, WBO) pozostały bez właściciela. Pas WBO znajduje się obecnie w posiadaniu Jasona Moloney’a (26-2-0), który w maju bieżącego roku pokonał na punkty Vincenta Astrolabio (18-4-0). Emmanuel Rodriguez jest bardzo dużym faworytem w starciu z Lopezem i jeśli wygra sierpniową walkę, odzyska mistrzowski pas po ponad czterech latach.

Na karcie głównej zobaczymy także czołowego pięściarza dywizji super lekkiej (super lightweight), Gary’ego Antuanne Russella (16-0-0), którego rywalem będzie niepokonany Kent Cruz (16-0-3). Russell, ze swoich szesnastu zawodowych walk, wszystkie wygrywał przed czasem. W swoim ostatnim pojedynku, 27-latek znokautował w szóstej rundzie byłego mistrza świata. Rancesa Barthelemy’ego (30-2-1), co miało miejsce pod koniec lipca na gali w Brooklynie (New York, Stany Zjednoczone). Za promocję sierpniowej gali w Oxon Hill odpowiedzialna jest grupa TGB Promotions.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org