Mistrz świata organizacji WBC kategorii super piórkowej (super featherweight) O’Shaquie Foster (20-2-0) zmierzy się w swojej pierwszej obronie pasa z Eduardo “Rocky’m” Hernandezem (34-1-0) podczas gali w Cancun (Meksyk) zaplanowanej na 28 października. W pierwszej połowie lutego, Foster zdominował w walce o wakujący tytuł Rey’a Vargasa (36-1-0) wygrywając jednogłośną decyzją sędziów. 

Znów nadszedł czas! King Shock powraca do akcji. Jestem podekscytowany powrotem do ringu i obrony tytułu. Po raz kolejny jedziemy na nieznane terytorium, więc nie mogę się doczekać, aby po raz kolejny udowodnić, że jestem najlepszy na świecie i, że nadal będę. Przyjdźcie 28 października, a ja będę tutaj dominatorem. – przekazuje Foster. 

Hernandez, znajdujący się na pierwszym miejscu w rankingu organizacji WBC ma w swoim dorobku zaledwie jedną porażkę, która miała miejsce ponad cztery lata temu, kiedy to przegrał on już w pierwszej rundzie z Rogerem Gutierrezem (27-5-1). Od tego czasu Hernandez  stoczył sześć pojedynków, z których wszystkie wygrał przed czasem. 

Marzyłem o tej chwili przez całe życie. O’Shaquie jest najlepszym pięściarzem w wadze super piórkowej, ale pokonam go i pokażę światu, że to ja jestem najlepszy w tej dywizji! – powiedział Hernandez. 

Za promocję wydarzenia odpowiedzialna jest grupa Matchroom Boxing, a transmisję przeprowadzi platforma streamingowa DAZN. Na karcie walk ujrzymy także debiutującego w Matchroom Justisa Huni’ego (7-0-0), który skrzyżuje rękawice z doświadczonym Andrew Tabiti’m (20-1-0). 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org