Aktualny mistrz świata organizacji WBC, kategorii ciężkiej (heavyweight), Tyson Fury (34-0-1), planuje powrócić latem do ringu, w swojej czwartej obronie pasa. Jedną z opcji jest walka na gali w Londynie (Anglia), która wstępnie zaplanowana jest na 22 lipca. Fury skarży się, że żaden z przeciwników nie chce podjąć rękawicy, wobec czego głos zabrał klasyfikowany na czwartym miejscu w rankingu WBC, Frank Sanchez (22-0-0).

Tyson jest bez dwóch zdań świetnym pięściarzem, ale ostatnio więcej mówi, niż walczy. Siedzi z tym pasem. Tyson stał się gruby i nie ma aktywności jako mistrz. W tej chwili więcej mówi, aniżeli walczy. Zamknij się i broń swojego tytułu! Fury mówi, że nie może znaleźć przeciwnika – ja jestem gotowy w każdej chwili. W głębi serca wierzę, że to ja jestem najlepszym pięściarzem kategorii ciężkiej na świecie. Jedyne, czego potrzebuję, to szansy, aby to udowodnić. – powiedział Sanchez w rozmowie z boxingscene.

Mimo, iż Sanchez podtrzymuje przyzwoitą aktywność ringową, jego ostatni przeciwnicy są z każdą walką coraz słabsi. Przypomnijmy, iż w październiku 2020 roku, Kubańczyk zmierzył się z Efe Ajagbą (17-1-0), jednakże od tego czasu, znacznie obniżył przysłowiowe loty, mierząc się w swoich trzech kolejnych walkach z pięściarzami prezentującymi niski poziom. Mimo to, dla Sancheza najważniejsza jest aktywność.

Tyson i Usyk walczą w zasadzie tylko raz w roku. To nie jest w porządku dla każdego innego pretendenta do tytułu mistrza świata, który czeka w kolejce. Muszę zrobić wszystko, aby podtrzymać aktywność. Wracam na obóz z moim trenerem Eddy’m Reynoso pod koniec tego miesiąca. Tak czy inaczej, będę walczył tego lata. Nie mogę być nieaktywny. Niedawno wziąłem walki na przetarcie , aby podtrzymać aktywność, bo to lepsze, niż w ogóle nie walczyć. Mimo to, chcę walczyć z najlepszymi, takimi jak Fury, Wilder, Ruiz, czy Joshua. Mój czas wkrótce nadejdzie, ale coraz trudniej jest zachować cierpliwość. – dodał na zakończenie Sanchez.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org