W sobotnią noc na gali w Anaheim (California, Stany Zjednoczone), Jaimie Munguia (37-0-0) podejmie w walce wieczoru bardzo doświadczonego Gabriela Rosado (26-13-1) w zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku. Obaj zawodnicy powalczą o pas WBO Intercontinental, kategorii średniej (middleweight), a zwycięzca tego pojedynku znacznie przybliży się do walki o tytuł mistrza świata. Faworytem tego starcia jest niewątpliwie niepokonany Munguia, choć Rosado, za którym przemawia dużo większe doświadczenie wyniesione z walk na najwyższym poziomie, z pewnością nie podda się bez walki. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi obu pięściarzy przed sobotnią potyczką w Anheim. Transmisję z gali przeprowadzi platforma streamingowa DAZN.

🇺🇸Gabriel Rosado: Freddie (Freddie Roach, trener Rosado, przyp.red) i ja zaczynamy się rozkręcać. Mieliśmy świetny obóz przygotowawczy, świetne sparingi i prawdę mówiąc był to pierwszy obóz, podczas którego byłego „zamknięty” od początku do końca. To inne doświadczenie, byłem w zamkniętym treningu z trenerem z Galerii Sław, który mnie teraz prowadzi. Nigdy się nie poddawałem, zawsze ciężko trenowałem i wierzyłem, że mogę być lepszym zawodnikiem,. Nie mogę się doczekać tego, aby udowodnić to w najbliższą sobotę.

🇲🇽Jaime Munguia: Czuję, że to był najlepszy obóz przygotowawczy jaki miałem w całej swojej karierze. Czuję się dobrze, czuję się silny i jesteśmy gotowi. Czuję, że przejście do kategorii średniej było dla mnie dobre. Moje ciało czuje się lepiej w tej dywizji. Myślę, że w najbliższą sobotę pokażemy to wszystko, na co pracowaliśmy i czego się nauczyliśmy.