Już za kilkadziesiąt godzin w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone odbędzie się gala, podczas której dojdzie do wyczekiwanego pojedynku pomiędzy Gervontą Davisem, (28-0-0), a Ryanem Garcią (23-0-0). Obaj pięściarze zmierzą się ze sobą w limicie umownym, wynoszącym 136 funtów (61.68kg), czyli pomiędzy kategorią lekką (lightweight), a super lekką (super lightweight), ze wskazaniem na tę pierwszą.

Co istotne, w szczególności dla polskich fanów, na karcie wstępnej między linami zobaczymy Fiodora Czerkaszyna (21-0-0), który skrzyżuje rękawice z Eliasem Espadasem (22-5-0). Dla Ukraińca z polskim paszportem będzie to pierwsza walka w karierze na tak dużej gali, i z pewnością to on jest faworytem starcia z Meksykaninem.

Między linami zobaczymy również Amerykanina z polskimi korzeniami, Vito Mielnickiego (14-1-0), dla którego będzie to już piąta walka na przestrzeni dwunastu miesięcy. 20-latek z Newark (New Jersey, Stany Zjednoczone) skonfrontuje się z doświadczonym Jose Sanchezem Charlesem (20-3-1). 29-letni Meksykanin, w swojej ostatniej walce przegrał na punkty z byłym mistrzem świata, Austinem Troutem (36-5-1).

Dowodem na to, iż nadchodząca gala w Las Vegas będzie jedną z największych w tym roku, jest fakt, że w ringu zobaczymy wielu innych utalentowanych pięściarzy, takich jak na przykład fenomenalny Eljah Garcia (14-0-0). Pomimo zaledwie dziewiętnastu lat na karku, pięściarza z Glendale (Arizona, Stany Zjednoczone) już śmiało można zaliczyć do światowej czołówki kategorii średniej (middleweight). Podczas sobotniej nocy, umiejętności młodego pięściarza sprawdzi Kevin Zambrano (15-1-1). Walka pomiędzy dwoma zawodnikami otworzy kartę główną całego wydarzenia.

Trzecią walką od końca, będzie bardzo gorąco zapowiadające się rewanżowe starcie, pomiędzy Bektermirem Melikuzievem (11-1-0), a Gabrielem Rosado (26-16-1). Dlaczego ich walka zapowiada się tak bardzo ciekawie? Otóż w czerwcu 2021 roku, obaj zawodnicy spotkali się podczas gali w El Paso (Texas, Stany Zjednoczone), kiedy to Melikuziev, prowadząc na punkty w pierwszych dwóch rundach, w trzeciej dał ustrzelić się potężnym prawym sierpem, przegrywając ostatecznie przez bardzo ciężki nokaut.

Na przystawkę przed główną walką wieczoru, kibice zgromadzeni w legendarnej hali MGM Grand, oraz ci przed mobilnymi odbiornikami, zobaczą w akcji aktualnego czempiona organizacji WBA, kategorii super średniej (super middleweight), Davida Morrela (8-0-0), którego rywalem będzie Yamaguchi Falcao (24-1-1). Dla niepokonanego na zawodowstwie Kubańczyka, będzie to już piąta obrona pasa.

Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi w systemie Pay-Per-View telewizja Showtime, a na ten moment cena opłaty wynosi $84.99. Wydarzenie będzie można obejrzeć również za pośrednictwem platformy streamingowej DAZN (w Stanach Zjednoczonych oprócz miesięcznej subksrypcji, konieczna będzie dodatkowa opłata za Pay-Per-View). Polscy fani obejrzą wydarzenie bez dodatkowych kosztów, a wymagana jest jedynie miesięczna subskrypcja, wynosząca 39.99PLN.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org