Już za blisko 48 godzin, w sobotnią noc na gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), dojdzie do jednej z najbardziej wyczekiwanych walk w ostatniej dekadzie. Pojedynek pomiędzy Gervontą Davisem (28-0-0), a Ryanem Garcią (23-0-0) odbędzie się w legendarnej hali MGM Grand, a zainteresowanie całym wydarzeniem jest ogromne. W czwartkowe popołudnie, obaj pięściarze spotkali się na finałowej konferencji prasowej przed sobotnim starciem, które poprzedzi piątkowa ceremonia ważenia.

Podczas sobotniej gali, nie zabraknie również innych ciekawych walk. Między linami zobaczymy Fiodora Czerkaszyna (21-0-0), który skrzyżuje rękawice z Eliasem Espadasem (22-5-0), oraz Amerykanina z polskimi korzeniami, Vito Mielnickiego (14-10), którego rywalem będzie Jose Charles (20-3-1. Pełna zapowiedź sobotniej gali w Las Vegas ukaże się na BoxingZone.org już za kilkadziesiąt godzin, zaś poniżej przedstawiamy państwu wypowiedzi głównych aktorów sobotniego spektaklu z wczorajszej konferencji prasowej.

Ryan Garcia: To wszystko cię dogania, a w sobotnią noc wszystko się dla ciebie zatrzyma, i nauczysz się tego na własnej skórze. To wielki zaszczyt być tutaj i spełnienie marzeń. Widzę swoją twarz na wielkich ekranach MGM i to jest to, o czym marzyłem, gdy byłem jeszcze małym chłopcem. Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany. Nie mam zbyt wiele do powiedzenia, po prostu jestem skupiony i się przygotowuję. Wiem, że czeka mnie wielkie zadanie, ale wyjdę z tego zwycięsko. Dowiem się dokładnie, dlaczego tutaj jestem. Nie znajdziesz się w takiej pozycji bez posiadania czegość wyjątkowego. Każdy to może zobaczyć. Musimy poczekać i zobaczyć, kiedy tam się znajdę. A zobaczymy to, kiedy tam już będę. Potrzebuję tylko jednego uderzenia. Ten lewy sierp. Czuję, że tym sierpem złamię mu szczękę. Widzę go jedynie leżącego na macie ringu. Jestem gotów zrobić z nim, to co zrobię. Skończę go, obiecuję. Tyle.

Gervonta Davis: On mówi tylko o jednym uderzeniu, a ja też potrzebuję tylko jednego. Trafiam w tę szczękę i mówię: idziesz spać. Pewnie złamię ci szczenkę. Dość gadania. Jestem gotowy w to wejść. Jestem z Baltimore i zobaczysz, jak wszystko odwróci się w sobotę. On na pewno poczuję siłę moich ciosów. Jestem tym, kim mówię, że jestem. Nie dotarłem do tego miejsca bez powodu i włożyłem całą pracę i pokonałem resztę, a Garcia zobaczy to w sobotni wieczór. Niech nie zapomina, że jestem najdokładniejszym pięściarzem na świecie i niech upewni się, że ćwiczył trzymanie gardy. On w ogóle nie ma podstaw. Jeśli Joe Goossen jest takim świetnym trenerem, musi poprawić swoje podstawy. Wszystko co ma, to ten słaby sierp. Ma urojenia, jeśli myśli, że mnie znokautuje, i tak to wygląda.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org