Jeszcze przed tym, gdy w ubiegłą sobotę Gervonta Davis (30-0-0) znokautował w ósmej rundzie Franka Martina (18-1-0), broniąc tym samym tytułu mistrza świata organizacji WBA, kategorii lekkiej (lightweight), sporo mówiło się o jego potencjalnej walce z czempionem IBF, Vasiliy’em Lomachenko (18-3-0). Teraz, gdy Davis wywiązał się ze swojego zadania pokonując Martina, temat walki z Ukraińcem wydaje się coraz bardziej realny.

BoxingZone.org dowiedziało się, iż obaj pięściarze osiągnęli porozumienie w sprawie walki, do której miałoby dojść jesienią, prawdopodobnie w listopadzie na wschodnim, lub zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych (Nowy Jork, lub Kalifornia). Na ten moment kontrakty nie zostały podpisane.

W maju bieżącego roku, Lomachenko odzyskał po trzy i pół letniej przerwie tytuł mistrza świata, demolując George’a Kambososa (21-3-0) na gali w Perth (Western Australia, Australia). 36-letni Ukrainiec, po totalnej dominacji zastoponował swojego rywala, dwukrotnie posyłając go na matę ringu w jedenastej odsłonie, zdobywając pierwszy raz w karierze tytuł mistrza świata z ramienia organizacji IBF.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94