W minioną sobotę na gali Golden Boy i Matchroom Boxing, walka Devina Haney’a (31-1-0) z Ryanem Garcią (25-1-0) dostarczyła kibicom ogromnych emocji. Pierwszy z wymienionych bronił bowiem tytułu mistrza świata federacji WBC, kategorii super lekkiej (super lightweight) i pomimo przegranej na punkty, nadal znajduje się on w posiadaniu mistrzowskiego pasa, a wszystko dlatego, iż Garcia nie zmieścił się w limicie wagowym dywizji super lekkiej, wobec czego nie miał prawa walczyć o tytuł. 

Garcia zdominował Haney’a na dystansie dwunastu rund, powalając go na matę ringu aż trzykrotnie – kolejno w siódmej, dziesiątej, oraz jedenastej rundzie. Według jasno ustalonych przepisów, pas mistrzowski powinien być w tej sytuacji bez właściciela. Prezydent WBC, Mauricio Sulaiman poinformował jednak, że Haney mimo porażki, nadal dzierży mistrzowski pas. 

Gratulacje dla Ryana Garcia za pokonanie wszelkich przeszkód i wygranie wspaniałej walki. Gratulacje dla Devina Haneya za to, że pokazał ogromne serce do walki, oraz klasę. Podobnie jak w walce Corrales vs Castillo 2, gdzie pretendent nie zmieścił się w limicie wagowym, Haney pozostaje mistrzem WBC. – przekazał Sulaiman. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94