W czwartkowe popołudnie, odbyła konferencja prasowa przed niedzielną galą w Diriyach (Arabia Saudyjska), podczas której dojdzie między innymi do walki Ilungi Makabu (29-2-0) z Badou Jackiem (27-3-3). Makabu bronił będzie po raz trzeci tytułu mistrza świata organizacji WBC, kategorii junior ciężkiej (cruiserweight). Poniżej przedstawiamy wypowiedzi obu pięściarzy przed niedzielnym pojedynkiem.

🇨🇩Ilunga Makabu: Chcę tylko, aby Badou pamiętał o jednym: złamię ci nos! Złamię ci szczękę, połamię ci żebra – dziękuję. Jestem mistrzem świata od kilku lat i jestem niebezpiecznym pięściarzem. Nie ma mowy o tym, żeby Badou Jack odebrał mi pas. Wrócę do domu z pasem i nadal będę mistrzem świata WBC.

🇸🇪Badou Jack: Jestem tutaj po to, aby wygrać i odebrać mu pas. Jestem tutaj po to, aby zostać pierwszym muzułmańskim mistrzem świata w Arabii Saudyjskiej. Jestem tutaj po to, aby tworzyć historię. Każdy ma plan, dopóki nie zostanie trafiony. Cieszę się z tego, że jest taki pewny siebie. Ja wciąż czuję się młodo i świeżo. Chcę iść dalej i chcę tworzyć historię. Niektórzy pięściarze zdobywają tytuły tylko w jednej kategorii wagowej. Ja zdobyłem to w dwóch dywizjach, i teraz idę po trzeci pas!

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org