Grupa promotorska Top Rank poinformowała we wtorek, że 6 maja na gali w Tokio (Japonia) do ringu powróci niekwestionowany mistrz świata wagi super koguciej (super bantamweight), Naoya Inoue (26-0-0), który w swojej pierwszej obronie wszystkich czterech (WBA, WBC, IBF, WBO) zmierzy się z obowiązkowym pretendentem z ramienia WBC, Luisem Nery’m (35-1-0).

Przed walką wieczoru dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającej się walki pomiędzy broniącym tytułu mistrza świata organizacji WBO, kategorii koguciej (bantamweight), Jasonem Moloney’em (27-2-0), oraz japońskim mistrzem nokautów, Yoshiki Takei’m (8-0-0). Dla Australijczyka będzie to druga obrona światowego czempionatu.

Zawsze chciałem walczyć w Japonii i zrobienie tego na tej ogromnej gali przed całkowicie wyprzedaną publicznością w Tokyo Dome to spełnienie moich marzeń. Chcę być znany jako mistrz świata. Zdobyłem tytuł w Ameryce, obroniłem go w Kanadzie, a teraz jestem gotowy wyruszyć na terytorium wroga i bronić tytułu w Japonii przeciwko niepokonanemu Yoshiki Takei. Wiem, że japońscy fani będą zadowoleni z tej walki i nie mogę się doczekać, aż zyskam nowych fanów w Japonii i na całym świecie. 6 maja pokażę światu, o co chodzi w „Erze Mayhem”! – powiedział Jason “Mayhem” Moloney.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org