Jak podaje ESPN, kolejnym rywalem jednego z najlepiej zapowiadających się pięściarzy kategorii ciężkiej (heavyweight), Jareda Andersona (14-0-0), będzie Zhan Kossobutskiy (19-0-0). Póki co, grupa Top Rank, zajmująca się sportowymi interesami Amerykanina, nie ogłosiła takiej informacji. ESPN podaje, iż do walki ma dojść dokładnie 1 lipca, na gali w rodzinnym mieście Andersona, w Toledo (Ohio, Stany Zjednoczone), a jego konfrontacja z Kazachem będzie dla niego pierwszą walką wieczoru, odkąd startuje on na zawodowych ringach.

W swojej ostatniej walce, Anderson niemalże zmiótł z ringu niepokonanego wówczas George’a Ariasa (18-1-0), a miało to miejsce trzy i pół tygodnia temu (10 kwietnia), podczas gali w Newark (New Jersey, Stany Zjednoczone). Popularny “Big Baby” wygrał przed czasem tuż po zakończeniu trzeciej rundy, po której Arias nie był już zdolny do dalszej rywalizacji, ze względu na poniesione wcześniej obrażenia. Kossobutskiy, to podobnie jak Anderson “mistrz nokautów”. Z dziewiętnastu stoczonych pojedynków na zawodowstwie, 34-letni Kazach, aż osiemnaście razy triumfował przed czasem.

W ostatnich latach, kariera Kossobutskiy’ego toczyła się głównie na terenie Niemiec, a jego ostatnią “ofiarą” był Hussein Muhamed (17-1-0), którego Kazach znokautował już w trzeciej rundzie, broniąc tym samym wywalczonego wcześniej pasa WBC International, kiedy to pokonał przez zatrzymanie byłego pretendenta do tytułu mistrza świata, Johanna Duhaupasa (39-7-0).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org