W sobotnią noc na gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), Gervonta Davis (29-0-0) w spektakularnym stylu pokonał Ryana Garcię (23-1-0), nokautując go lewym hakiem na korpus w siódmej odsłonie pojedynku. Walka miała status jednej z największych w tym roku i zdecydowanie mogła podobać się zarówno fanom zgromadzonym w legendarnej hali MGM Grand, jak i tym przed mobilnymi odbiornikami. Były mistrz świata dywizji piórkowej (featherweight), oraz super piórkowej (super featherweight), Shakur Stevenson (20-0-0), nie ma wątpliwości, iż jego starcie z Davisem, byłoby na ten moment największym wydarzeniem pięściarskim, do jakiego może dojść w boksie zawodowym.

Chciałbym tej walki. Uważam, że byłaby to największa i najlepsza walka w całym bokserskim świecie. Macie MIchaela Jordana, który pojawił się w swojej epoce. Później LeBrona Jamesa, który grał w następnej epoce, więc nie nie mogliśmy zobaczyć, jak ze sobą rywalizują. Jeśli chodzi o mnie i Davisa – masz dwóch wyjątkowych pięściarzy, którzy byli wyjątkowi przez całą karierę i całe życie. Jeśli o tym mówimy, będzie to największa i najlepsza walka w boksie. Nie mogę się doczekać. Czuję się jak zły skurwy*yn, jeśli mówimy o boksie. Ludzie, którzy naprawdę znają się nie boksie, powiedzą wam, że to wielka walka i zgadzam się z nimi. To największa walka. – mówi Stevenson w rozmowie z TMZ Sports.

W pewnym sensie, ze słowami Stevensona można się jak najbardziej zgodzić. Zarówno on, jak i Davis, to pomimo młodego wieku rewelacyjni pięściarze z doskonałymi umiejętnościami i rzeszą kibiców. Z biznesowego punktu widzenia, walka pomiędzy dwoma zawodnikami jest jak najbardziej możliwa do zrealizowania, bowiem Davis wraz z początkiem bieżącego roku, zakończył współpracę z Floydem Mayweatherem (Mayweather Promotions), zostając wolnym agentem. Stevenson startuje zaś dla grupy Top Rank, więc ich ewentualna walka, pokazywana byłaby na stacji ESPN, oczywiście w systemie Pay-Per-View, z którego dochody byłyby potężne. Na sobotni pojedynek Davisa z Garcią, Amerykanie wykupili łącznie 1 250 000 dostępów, co przy kwocie $84.99 za każdy zakup, daje przychody równe $106 237 500.

Jeśli chodzi o ocenę sobotniej walki pomiędzy Davisem, a Garcią, Stevenson wypowiedział się w sposób stanowczy. Według pięściarza z Newark (New Jersey, Stany Zjednoczone), Davis był w świetnej formie, z kolei Garcia nie jest tak dobrym pięściarzem, za jakiego wielu go uważa.

Uważam, że Tank był w formie. Był naprawdę w dobrej formie i naprawdę dobrze boksował. Moim zdaniem, Ryan wyglądał, jakby był w przedszkolu. Ryan nie walczył na najwyższym poziomie i nie sądzę, aby był aż tak dobry. Nic nie odbieram Davisowi, bo zrobił to co powinien, ale Garcia nie jest zawodnikiem z najwyższego poziomu. Nie potrafi kalkulować odległości. Szukał jednego lewego sierpa przez całą walkę. Wyprowadził potrójny lewy sierp i został trafiony. Każdy wie, że kiedy walczysz z Tankiem, nie możesz robić czegoś trzy razy pod rząd, bo jego mózg jest jak komputer. Wszystko wychwytuje. – powiedział Shakur Stevenson.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org