Oscar Valdez (30-1-0) to niewątpliwie czołowy pięściarza świata startujący w kategorii super piórkowej (super featherweight). Meksykanin powróci do ringu 20 maja, podczas gali Top Rank w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), gdzie zmierzy się z Adamem Lopezem (16-4-0) w zakontraktowanej na dziesięć rund walce. 

Będę walczył z kimś, z kim rywalizowałem już w 2019 roku, czyli z Adamem Lopezem. To doświadczony pięściarz, który posłał mnie na matę ringu w pierwszych rundach naszej pierwszej walki. Nie mogę go lekceważyć, a to tylko sprawia, że jeszcze ciężej trenuję. Muszę przejść przez tę walkę, aby następnie walczyć z mistrzem świata, Emanuelem Navarrete. – mówi Valdez. 

32-letni Meksykanin sięgał w przeszłości po mistrzowskie pasy w dwóch kategoriach wagowych, jednakże w swojej ostatniej walce poniósł pierwszą porażkę w zawodowej karierze. Valdez przegrał bowiem rok temu z Shakurem Stevensonem (20-0-0) w unifikacyjnej walce o tytuły mistrza świata organizacji WBC, oraz WBO, kategorii super piórkowej. Następnie, Meksykanin otrzymał szansę pojedynku o wakujący tytuł przeciwko Emanuelowi Navarrete, jednakże wycofał się z rywalizacji na niewiele ponad dwa miesiące przed walką, tłumacząc swoją decyzję kontuzją. Valdez cieszy się, że już niebawem powróci między liny, i zapowiada, że jego cel jest tylko jeden – ponowne mistrzostwo świata. 

Cieszę się, że wracam tam, gdzie lubię przebywać najbardziej, czyli do ringu, po rocznej nieobecności. Jestem szczęśliwy, że w końcu wracam. Jestem bardzo zmotywowany, bardziej niż kiedykolwiek, aby kontynuować moje marzenie o byciu mistrzem świata po raz kolejny. To jest mój cel na ten rok. – powiedział Valdez. 

Głównym wydarzeniem majowej gali w Las Vegas, będzie starcie pomiędzy niekwestionowanym mistrzem świata, kategorii lekkiej (lightweight), Devinem Haney’em (29-0-0), a Vasiliy’em Lomachenko (17-2-0). Na karcie walk odbędzie się również walka o mistrzostwo świata federacji WBO, kategorii super muszej (super flyweight), którego w walce z Andrew Moloney’em (25-2-0), bronił będzie niepokonany Junto Nakatani (24-0-0). 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org