2 marca przyszłego roku na gali Rocky Boxing Night, dojdzie do walki o tytuł Mistrza Polski wagi ciężkiej (heavyweight), pomiędzy broniącym tytułu Kacprem Meyną (11-1-0), a Adamem Kownackim (20-4-0). O pojedynku obu pięściarzy mówiło się już od jakiegoś czasu, lecz teraz można to już oficjalnie potwierdzić. Do konfrontacji dojdzie w Koszalinie, a dla Kownackiego będzie to pierwsza w zawodowej karierze walka na polskiej ziemi.

Kownacki, w swojej ostatniej walce zmierzył się z Guiseppe Cusumano (22-4-0), podczas czerwcowej gali Matchroom Boxing w Nowym Jorku (New York, Stany Zjednoczone), kiedy to przegrał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie. Na początku września okazało się, że Amerykanin został złapany na dopingu, przez co Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork natychmiastowo zawiesiła pięściarza. Kownacki w wypowiedzi dla BoxingZone.org wspominał, iż pojedynek ma został uznany za nieodbyty, jednakże póki co, oficjalnie taka decyzja jeszcze nie zapadła.

Kacper Meyna wszedł w posiadanie tytułu Mistrza Polski w pierwszym kwartale 2022 roku, nokautując już w pierwszej rundzie Krzysztofa Piątka (11-2-0), a mistrzowskiego pasa bronił zaledwie raz, blisko jedenaście miesięcy od wejścia w jego posiadanie, wygrywając przed czasem z Jakubem Sosińskim (8-4-1). Pięściarz z Kościerzyny (woj. pomorskie) ostatnim razem zameldował się w ringu na początku czerwca, kiedy to znokautował w dziewiątej rundzie Krzysztofa Twardowskiego (11-5-0), dla którego był to debiut w kategorii ciężkiej.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org