Już za niespełna miesiąc, 9 grudnia podczas gali Top Rank w Pembroke Pines (Florida, Stany Zjednoczone), na obrzeżach Miami, do ringu powróci jeden z najlepiej zapowiadających się polskich pięściarzy, Damian Knyba (12-0-0). Dla Polaka będzie to trzecia walka w tym roku, a jego rywalem będzie doświadczony Michael Polite Coffie (13-4-0). Pierwotnie, przeciwnikiem Knyby miał być Scott Alexander (17-6-2), jednakże Amerykanin wycofał się z pojedynku, w efekcie czego zastąpił go mieszkający na Florydzie, Michael Polite Coffie.

Uważam, że ta walka wyjdzie mi zdecydowanie na plus. Jest to lepszy i bardziej rozpoznawalny pięściarz. To na pewno mocny sprawdzian, którego nie mogę się doczekać. Wydaje się być mało aktywny, a jego praca nóg też postawia wiele do życzenia. Jeśli chodzi o mocne strony, to na pewno jest bardzo silny, ma mocne uderzenie, jest śliski w obronie i dobrze kontruje. – powiedział Knyba w rozmowie z BoxingZone.org.

Dla Knyby, nadchodząca walka z Coffie’m będzie szóstą na terenie Stanów Zjednoczonych. Polski pięściarz, który ma najdłuższy zasięg ramion na całym świecie, wśród zawodowych pięściarzy, swoją ostatnią walkę stoczył w czerwcu, pewnie pokonując na punkty Helamana Olguina (9-6-1).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org