W czwartkowe południe czasu wschodnioamerykańskiego w Newark (New Jersey, Stany Zjednoczone), odbyła się konferencja prasowa przed sobotnią galą w lokalnym Prudential Center, podczas której między linami zobaczymy m.in najlepiej zapowiadającego się pięściarza kategorii ciężkiej (heavyweight), Damiana Knybę (10-0-0). Niepokonany na zawodowstwie Polak, zmierzy się w zakontraktowanym na osiem rund pojedynku z doświadczonym Curtisem Harperem (14-8-0) zaraz przed rozpoczęciem karty głównej. Dla Knyby, będzie to debiut w grupie promotorskiej Top Rank. 

Cała karta główna sobotniej gali zapowiada się bardzo interesująco. W ringu zobaczymy takich pięściarzy jak Jared Anderson (13-0-0), którego rywalem będzie George Arias (18-0-0). Jeszcze wcześniej, swoje umiejętności zaprezentuje Keyshawn Davis (7-0-0), który skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata, Anthony’m Yigitem (26-2-1). Szczegółowa zapowiedź sobotniego wydarzenia, pojawi się na łamach naszego portalu zaraz po piątkowej ceremonii ważenia. Galę będzie dostępna na ESPN+, zaś polscy kibice obejrzą wydarzenie za pośtednictwem TVP Sport. Knyba powinien wejść do ringu mniej więcej koło godziny 9PM czasu lokalnego, czyli o 3 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi pięściarzy. 

🇵🇱Damian Knyba: To dla mnie zaszczyt móc być tutaj i ogromny krok naprzód. Początek był ciężki. Nigdy nie miałem gwarantowanych wcześniej walki. Musieliśmy starać się o walki i zbierać doświadczenie. Teraz jestem tutaj i chcę skorzystać z okazji. Nie mogę doczekać się, aby zobaczyć ogromny skok w mojej karierze

Curtis Harper nie pojawił się na konferencji prasowej. 


🇺🇸Keyshawn Davis: Wiem, że Yigit na pewno przyjdzie walczyć. Jest doświadczonym pięściarzem. Naprawdę myślę, że przetestuje mnie lepiej, niż ktokolwiek wcześniej. To mańkut i wojownik, który lubi walczyć. Ta sobots będzie pełna akcji, a wygra twardszy. 

🇸🇪Anthony Yigit: Bardzo się cieszę, że tutaj jestem i dziękuję za taką możliwość. Cieszę się, że mogę zaprezentować swoje umiejętności. Trenuję całe życie. Miałem kilka wybojów na mojej drodze. Kto powiedział jednak, że podążanie za marzeniamk jest łatwe? Nadal to robimy i jestem tutaj. To mój czas


🇺🇸Jared Anderson: Jestem poza koncentracją. Jestem bardziej, niż gotowy na tę walkę. Jestem gotów zająć się tym biznesem i pokazać się imponująco. To walka z niepokonanym zawodnikiem i nie możemy się doczekać, aby pokazać świetne wrażenie. Pozwalam, by sprawy rozgrywały się w ringu. 

🇩🇴George Arias: Na papierze jest najtrudniejszym pięściarzem, z jakim przyszlo mi do tej pory walczyć, bo wydaje się, że jest nową twarzą wagi ciężkiej. Jeśli chodzi o mnie, traktuję to jako sport. Muszę zrobić wszystko, żeby wygrać. To jest boks. Robisz to, co musisz, aby wygrać. Dla mnie to po prostu kolejna walka. Wróciłem wcześniej ze zwolnienia i robiłem wszystko, żeby być gotowym. Nie ma żadnych wymówek, bo trenowałem najlepiej jak potrafiłem. Sparowałem z dużymi zawodnikami i zrobiłem wszystko, co mogłem. Dla mnie to tak, jakbym walczył kilka miesięcy temu. 

Photo: Mikey Williams/Top Rank
Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org