Jeden z najlepiej zapowiadających się polskich pięściarzy, Kamil Bednarek (11-0-0), stoczy już w najbliższy piątek swoją dwunastą walkę na zawodowym ringu, podczas gali King’s Promotions w Filadelfii (Pennsylvania, Stany Zjednoczone). Startujący w kategorii super średniej (super middleweight) pięściarz, zmierzy się w zakontraktowanym na sześć rund pojedynku przeciwko Gonzalo Andreasenowi (10-10-0). Dla Bednarka, piątkowa walka będzie debiutem na amerykańskiej ziemi, oraz pierwszą poza granicami Polski.

Argentyńczycy to naprawdę bardzo ambitni pięściarze, ale nie mają zbyt wiele wspólnego z techniką – wiadomo, nie każdy. Na początku miałem walczyć z Amerykaninem, co prawda sporo starszym ode mnie, ale bardzo doświadczonym i bardzo niebezpiecznym, ale coś poszło nie tak i finalnie miałem zmienianych tych przeciwników kilka razy, także na koniec powiedziałem obojętnie który, ale chcę, żeby ta walka się odbyła i żebym nie przyjechał do Stanów na marne. – mówił w rozmowie z BoxingZone.org, Kamil Bednarek.

27-letni pięściarz, przyleciał do Ameryki na początku marca, wraz ze swoim trenerem Piotrem Wilczewskim, który od lat odpowiedzialny jest za jego sportowy rozwój. Według Wilczewskiego, Bednarek odpowiedni przepracował obóz przygotowawczy i jest w stu procentach przygotowany do piątkowej walki.

Kamil jest zmotywowany, ponieważ walczy w Filadelfii i samo miejsce stwarza już klimat. Trenował kilka tygodni w Polsce, ale głównie najmocniejsze sparingi miał już w Stanach. Jeździliśmy po Nowym Jorku, New Jersey i teraz robiliśmy wagę i łapiemy świeżość. – przekazał Piotr Wilczewski.

Organizatorem gali, na której wystąpi Bednarek, jest tak jak wspomnieliśmy grupa King’s Promotions, należąca od lat do Marshalla Kauffmana, który od lat prężnie działa w boksie zawodowym. Walkę Bednarka z Andreasenem będzie można obejrzeć na żywo, za pośrednictwem FiteHdLives. Polski pięściarz pojawi się między linami w godzinach 8:30PM-9PM czasu lokalnego (2:30 – 3:00 z piątku na sobotę czasu polskiego). Bezpośredni link do gali prezentujemy w poniższym linku.

https://fitehdlives.com/ring-wars/?fbclid=IwAR3q5s0LDFK-SalFGgSUt2Ld_ebSJ_T6w9-wVztGzrBmdxGcvST2K0aSDgQ

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org