Niekwestionowany mistrz świata (WBA, WBC, WBO, IBF) kategorii super półśredniej (super welterweight), Jermell Charlo (35-1-1) stwierdził niedawno w jednym z wywiadów, iż jest otwarty na walkę ze Errolem Spence’m Jr (28-0-0). Obaj pięściarze znają się bardzo dobrze – mieszkają w Teksasie i trenują na jednej sali. Charlo mimo to skłonny jest skrzyżować rękawice z czempionem kategorii półśredniej (welterweight). 

Oczywiście, byłbym otwarty na taki pojedynek. Jeśli pieniądze będą się zgadzać, wychodzimy i robimy to. Nikt nigdy jeszcze nie zaproponował czegoś takiego. Wiem, że Erroll powiedział to samo. Kto wie, w przyszłości możemy coś takiego zrobić. W tej chwili jesteśmy kolegami z gymu, jesteśmy braćmi i nie możemy tego zrobić. – powiedział Charlo dla “The Last Stand”. 

We wtorek, bokserski świat obiegła informacja, iż rozmowy w sprawie organizacji walki Spence’a z Terence’m Crawfordem (39-0-0) rozpoczęły się na nowo. Gdyby do takiej konfrontacji faktycznie miało dojść, w stawce znalazłyby się wszystkie cztery tytuły mistrza świata wagi półśredniej. Przypomnijmy, iż czempionem WBO jest obecnie Crawford, zaś Spence znajduje się w posiadaniu pasów organizacji WBA, WBC, oraz IBF. 

Wiele wskazuje na to, że Charlo powróci między liny dopiero jesienią. Amerykanin leczy kontuzję złamanej ręki, a jego rekonwalescencja potrwa dłużej, niż pierwotnie zakładano. 33-latek z Houston, chcąc zachować wszystkie pasy w dywizji super średniej, zmuszony jest zmierzyć się z Timem Tszyu (22-0-0) w obowiązkowej obronie z ramienia organizacji WBO. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org