Najbliższa sobota (13 maja) zapowiada się bardzo emocjonująco. Podczas gali w Stockton (California, Stany Zjednoczone), organizowanej przez grupę promotorską Top Rank, kibice zgromadzeni w lokalnej Stockton Arena, oraz ci przed mobilnymi odbiornikami, zobaczą dwa mistrzowskie pojedynki. Przed walką wieczoru, między liny wkroczą Jason Moloney (25-2-0), oraz Vincent Astrolabio (18-3-0), którzy zmierzą się ze sobą o wakujący tytuł mistrza świata, organizacji WBO, kategorii koguciej (bantamweight).

Główną atrakcją wieczoru, będzie zaś starcie pomiędzy aktualnym mistrzem świata WBO, kategorii średniej (middleweight), Janibekiem Alimkhanuly’m (13-0-0), a Stevenem Butlerem (32-3-1). Dla niepokonanego Kazacha, będzie to druga bezpośrednia obrona mistrzowskiego pasa. Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja ESPN, zaś polscy fani obejrzą kartę główną za pośrednictwem TVP Sport. Początek już od godziny 8PM czasu środkowoamerykańskiego (3 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego). Poniżej przedstawiamy wypowiedzi z czwartkowej konferencji prasowej.

🇨🇦Steven Butler: Jestem gotowy na sto procent. Mam wielki szacunek do Janibeka za to, że dał mi szansę, ale popełnił duży błąd. Chcę go znokautować. Chcę zdobyć pas i o to chodzi. WIele się nauczyłem, a boksować zacząłem, gdy miałem jedenaście lat. Mam zatem wiele doświadczeń. Kiedy złożę to wszystko w sobotnią noc, zszokuję cały świat. To dla mnie wiele znaczy, to spełnienie marzeń i długo na to pracowaliśmy. Teraz mam okazję walczyć o tytuł i go zdobyć. Nie boję się nikogo. Całe życie podejmowałem ryzyko. Janibek to dobry pięściarz i nic złego na jego temat nie mogę powiedzieć. Ciężko pracowaliśmy do tej walki podczas obozu.

🇰🇿Janibek Alimkhanuly: Jestem bardzo podekscytowany. To moja druga obrona. Bardzo dobrze przygotowałem się do tej walki i nie chcę jedynie bronić tytułu, ale powiększyć ich ilość. Myślę, że sobotnia walka, będzie świetna. Naprawdę podobały mi się treningi w Brickhouse Boxing. Dostaliśmy nowego trenera, który bardzo pomógł mi w kwestii przygotowań. Naprawdę lubię pracować z Buddy’m McGirtem z Brickhouse Boxing. Mam nowego trenera od przygotowania, ponieważ wiem, że pomoże mi to w kwestii rozwoju. Jeśli będziesz robić to samo, pozostaniesz w tym samym miejscu. Ja chcę się rozwijać i chcę zjednoczyć tytułu. Chciałem walczyć z Jermallem Charlo, tak samo jak z Erislandy’m Larą. Aby do tego doszło, muszę dokonać zmian. Co do Butlera, szanuję go jako pięściarza, ponieważ mówi to co myśli. Zamierzam jednak pokazać mu, że nie będzie w stanie mnie znokautować, co więcej: nawet mnie nie dotknie.


🇦🇺Jason Moloney: To znaczy dla mnie wszystko. Boksuję od prawie dwudziestu lat i gonię za tym jednym marzeniem, jakim jest zostanie mistrzem świata. To jest coś, o czym myślę każdego dnia w moim życiu. Trenuję bardzo ciężko i poświęciłem tak wiele, aby znaleźć się w tym miejscu. Jestem gotowy. Nic nie sprawi, że będę bardziej dumny, niż to, że będę miał owinięty ten pas na moich biodrach, oraz, że będę mógł dzielić to razem ze swoją rodziną i całym zespołem. To dla nas wyjątkowy moment. W ten weekend będę walczył o tytuł mistrza świata, a tydzień później mój brat Andrew, również stoczy walkę o tytuł na karcie Haney vs Lomachenko. To niesamowita historia. Dwóch braci bliźniaków, którzy są w tej podróży od prawie dwudziestu lat. To niesamowite, że w końcu to osiągnęliśmy i zostaliśmy mistrzami świata w odstępie jednego tygodnia.

🇵🇭Vincent Astrolabio: Jestem bardzo zdeterminowany, aby zabrać ten pas do domu, na Filipiny, dla mojej rodziny, mojego kraju i moich ludzi. Jestem przygotowany w stu procentach. Jestem więcej, niż bardzo przygotowany do tej walki. Mam ze sobą tego wypchanego kangura (Astrolabio przyszedł na konferencję z maskotką kangura, przyp.red) i dam go Jasonowi. Mam go tutaj, ponieważ myślę, że Jason to taki mały kangurek.

Photo: Mikey Williams/Top Rank
Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org