Już za kilka godzin, rozpocznie się prawdziwe bokserskie święto, które rozpocznie gala grupy promotorskiej Boxxer, w Manchesterze (Anglia). W walce wieczoru ujrzymy Lawrence’a Okolie’ego (18-0-0), który w swojej trzeciej obronie tytułu mistrza świata organizacji WBO, kategorii junior ciężkiej (cruiserweight), zmierzy się z obowiązkowym pretendentem do pasa, Davidem Lightem (20-0-0). Bezpośrednią transmisję z gali przeprowadzi telewizja Sky Sports, zaś w Polsce, całą kartę główną pokaże Canal+ Sport. Początek już od godziny 20:00 czasu polskiego (2PM czasu środkowo amerykańskiego). Wyniki ważenia poniżej.


Lawrence Okolie 200lbs (90.7kg)
David Light 198.3lbs (89.93kg)


Następnie rozpocznie się gala Top Rank w Fresno (California, Stany Zjednoczone), podczas której dojdzie do walki w limicie kategorii super lekkiej (super lightweight), pomiędzy Jose Ramirezem (27-1-0), a Richardem Commey’em (30-4-1). Obaj pięściarze w przeszłości dzierżyli tytuły mistrzowskie – Ramirez w dywizji super lekkiej, zaś Commey kategorię niżej, w wadze lekkiej (lightweight). Bezpośrednia transmisja z wydarzenia dostępna będzie na ESPN od godziny 8PM czasu środkowo amerykańskiego (3 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego). Kartę główną z sobotniej gali, będzie można obejrzeć również za pośrednictwem TVP Sport, z komentarzem Piotra Jagiełły, oraz Janusza Pindery. Wyniki ważenia poniżej.


Jose Ramirez 140lbs (63.49kg)
Richard Commey 140lbs (63.49kg)


Wisienką na torcie będzie bez wątpienia starcie pomiędzy tymczasowym mistrzem federacji WBC, dywizji super średniej (super middleweight), Davidem Benavidezem (26-0-0), a Calebem Plantem (22-1-0). Walka pomiędzy dwoma zawodnikami wywołuje wśród kibiców na całym świecie bardzo duże emocje, gdyż zwycięzca pojedynku stanie się obowiązkowym pretendentem do walki o pełnoprawny tytuł mistrza świata, w którego posiadaniu znajduje się obecnie Saul “Canelo” Alvarez (58-2-2-). Meksykanin znajduje się w posiadaniu wszystkich czterech pasów w kategorii do 168 funtów, będąc tym samym niekwestionowanym mistrzem świata, tejże dywizji. Do walki dojdzie w legendarnej hali MGM Grand, w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), a początek karty głównej zaplanowany jest na godzinę 8PM czasu środkowo amerykańskiego (3 nad ranem z soboty na niedzielę, czasu polskiego). Bezpośrednią transmisję z gali, przeprowadzi telewizja Showtime w systemie Pay-Per-View (koszt: $74.99). Polscy kibice obejrzą wydarzenie za pośrednictwem Polsat Sport. Wyniki ważenia poniżej.


David Benavidez 166.75lbs (75.62kg)
Caleb Plant 166.25lbs (75.39kg)


Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org