Kanadyjski promotor Yvon Michel, dbający o interesy Oscara RIvasa (28-1-0) poinformował, iż jego pięściarz nie wystąpi w zaplanowanej na 14 stycznia gali Top Rank w Veronie (New York, Stany Zjednoczone). Doświadczony Kolumbijczyk miał zmierzyć się w walce wieczoru z Efe Ajagbą (16-1-0), jednakże jak wynika z komunikatu wydanego przez Michela, RIvas nabawił się kontuzji podczas jednej z sesji sparingowych.

– Poinformowaliśmy Top Rank, iż Oscar Rivas niestety zmuszony jest wycofać się z zaplanowanej na 14 stycznia walki przeciwko Efe Ajagbie. Jego oko uległo kontuzji po jednym ze sparingów, po czy, lekarz orzekł, iż Oscar nie może z tego powodu boksować. – przekazał Yvon Mitchel za pośrednictwem Twittera.

Na ten moment nie wiadomo, czy cała impreza dojdzie do skutku. Do gali zostało jeszcze ponad trzy tygodnie, wobec czego istnieje duże prawdopodobieństwo, iż organizatorzy znajdą zastępstwo dla Ajagby. Przypomnijmy, że Oscar Rivas znajduje się w posiadaniu pasa WBC, kategorii bridgerweight, którego bronić ma w lutym w walce przeciwko Łukaszowi Różańskiemu (14-0-0), podczas gali w Rzeszowie (woj. podkarpackie).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek