Blisko półtora tygodnia temu (25 marca) na gali Boxxer w Manchesterze (Anglia), Lawrence Okolie (19-0-0) obronił tytuł mistrza świata organizacji WBO, kategorii junior ciężkiej (cruiserweight), pokonując jednogłośnie na punkty Davida Lighta (20-1-0). Dbający o interesy Anglik, Ben Shalom oficjalnie zapowiedział, iż 27 maja Okolie powróci między liny w swojej czwartej obronie, podczas gali w Bournemouth (Anglia), a jego rywalem będzie były Mistrz Europy, Chris Billam-Smith (17-1-0).

Jestem podekscytowany i gotowy do gry. Właśnie obroniłem tytuł, wygrywając wszystkie dwanaście rund, z co prawda nieznanym, ale twardym pięściarzem, który jest mistrzem w swojej ojczyżnie (chodzi o Australię, przyp.red). Teraz, kilka tygodni później, zmierzę się już ze znanym i twardym pięściarzem, wysoko notowanym Mistrzem Europy, Chrisem Billamem-Smithem. – powiedział Okolie.

Do momentu walki z Okolie, Light znajdował się na pierwszym miejscu w rankingu federacji WBO, jednakże w wyniku jego ostatniej porażki przeciwko niepokonanemu Anglikowi, następnym w kolejce pięściarzem jest właśnie Smith, który swoją sportową wartość udowodnił kilkakrotnie. W walce z Okolie, Smith nie będzie mimo wszystko faworytem, choć sam pięściarz jest bardzo pozytywnie nastawiony przed majowym starciem.

Walka o tytuł mistrza świata z kimś, kogo dobrze znam, będzie bardzo ekscytująca. Cieszę się, że będę walczył na domowym terenie mojego ukochanego klubu AFC Bournemouth przed moimi świetnymi fanami, a 27 maja odwdzięczę się im, zdobywając tytuł mistrza świata. – przekazał Smith.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org