22 kwietnia na gali w T-Mobile Arena w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone) dojdzie do niezwykle wyczekiwanego starcia pomiędzy Gervontą Davisem (28-0-0), a Ryanem Garcią (23-0-0). W poniedziałkowe popołudnie, organizatorzy wydarzenia przedstawili kartę główną nadchodzącej gali, podczas której nie zabraknie wielu ciekawie zapowiadających się pojedynków.

Po 5.5 miesięcznej przerwie, do ringu powróci David Morrell (8-0-0). Posiadacz pasa WBA “Regular”, kategorii super średniej (super middleweight), skrzyżuje rękawice z Seną Agbeko (27-2-0) w swojej piątej bezpośredniej obronie tytułu. Wcześniej, między linami zobaczymy rewanż pomiędzy Bektemirem Melikuzievem (11-1-0), a Gabrielem Rosado. Walka została zakontraktowana na dziesięć rund, w limicie kategorii super średniej. Do pierwszego pojedynku pomiędzy dwoma pięściarzami doszło w czerwcu 2021 roku, kiedy to Rosado niespodziewanie znokautował faworyzowanego Uzbeka już w trzeciej rundzie.

Kartę główną otworzy walka pomiędzy 19-letnim Elijahem Garcią (14-0-0), a Kevinem Salgado Zambrano (15-1-1). Garcia jest bez wątpienia jednym z najlepiej zapowiadających się amerykańskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe, a jego dotychczasowe wyniki jasno pokazują, iż jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zakładanym planem, młody pięściarz już niebawem może zacząć rozdawać karty w wadze średniej (middleweight).

Bezpośrednią transmisję z nadchodzącego wydarzenia w Las Vegas, przeprowadzi w systemie Pay-Per-View telewizja Showtime. Gala zostanie pokazana również za pośrednictwem platofrmy streamingowej DAZN, gdzie fani szermierki na pięści w Stanach Zjednoczonych, oprócz miesięcznej subksrypcji, również będą musieli dodatkowo zapłacić za obejrzenie gali Davis vs Garcia. Polscy kibice, posiadający konto na DAZN, nie będą musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów, z wyjątkiem co miesięcznej opłaty za subskrypcję, wynoszącej na ten moment 39.99PLN.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org