Jak podaje amerykańska stacja ESPN, 25 lutego na gali Premier Boxing Champions w Minneapolis (Minnesota, Stany Zjednoczone) dojdzie do hitowego starcia pomiędzy Stephenem Fultonem (21-0-0), a Brandonem Figueroą (23-1-1). Obaj pięściarze spotkali się już ze sobą pod koniec listopada 2021 roku, kiedy rywalizowali o dwa tytuły mistrza świata, kategorii super koguciej (super bantamweight). Fulton postawił wówczas na szali pas federacji WBO, zaś Figueroa wyszedł do ringu, jako czempion organizacji WBC. Koniec końców, z ręką uniesioną w górze, ring opuścił Fulton, który wygrał decyzją większości po niezwykle wyrównanej i emocjonującej walce.

Większość kibiców, która oglądała ten pojedynek, może stwiedzić, iż decyzja mogła pójść w dwie strony. W ringu spotkało się dwóch bezsprzecznie najlepszych pięściarzy kategorii super koguciej, jednakże tym razem, dwaj Amerykanie spotkają po raz kolejny. Czy historia zatoczy koło? Tego dowiemy się już niebawem. Dodatkowym smaczkiem, który towarzyszy całej atmosferze jest fakt, iż zaplanowany na 25 lutego pojedynek, tym razem odbędzie się w limicie kategorii piórkowej (featherweight), czyli dywizję wagową wyżej, a stawką będzie tytuł tymczasowego mistrza federacji WBC.

Następnie, zwycięzca pojedynku będzie obowiązkowym rywalem do walki z pełnoprawnym czempionem, Rey’em Vargasem (26-0-0), który już niebawem stoczy pojedynek o wakujący tytuł mistrza świata WBC, kategorii super piórkowej (super featherweight), przeciwko O’Shaquie’m Fosterem (19-2-0). Na ten moment Vargas nie zrezygnował z rywalizacji w dywizji piórkowej i pełnoprawny pas wciąż należy do niego. Jeśli jednak zdecyduje się on pozostać w wadze super piórkowej, zwakuje on wówczas swój wcześniejszy tytuł kategorii piórkowej, w którego posiadanie wejdzie zwycięzca walki Fulton vs Figueroa.

Na karcie walk najprawdopodobniej ujrzymy także Elvisa Rodrigueza (13-1-1), który na co dzień trenuje pod okiem jednego z najwybitniejszych trenerów na świecie – Freddie’go Roacha. Jego rywalem ma być Joseph Adorno (17-1-2).

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek