Wiele wskazuje na to, że 25 marca na gali Top Rank w Costa Mesa (California, Stany Zjednoczone) do ringu, w bezpośredniej konfrontacji powrócą byli mistrzowie świata – Jose Ramirez (27-1-0), który zdobywał tytuły w dywizji super lekkiej (super lightweight), oraz były czempion kategorii lekkiej (lightweight), Richard Commey (30-4-1) – taką informację przekazał amerykański dziennikarz, Mike Coppinger.

Ramirez ostatnim razem, między linami zaprezentował się w marcu ubiegłego roku, pokonując na gali w Fresno (California, Stany Zjednoczone) doświadczonego Jose Pedrazę (29-4-1). Amerykanin meksykańskiego pochodzenia miał ponoć szansę na walkę o wakujący tytuł mistrza świata WBC, przeciwko Jose Zepedzie (35-3-0), jednakże propozycji nie przyjął, ze względu na planowany wcześniej ślub. Z tego też powodu, swoją szansę otrzymał Regis Prograis (28-1-0) i w pełni ją wykorzystał, nokautując Zepedę w jedenastej rundzie.

Były mistrz świata IBF, Richard Commey, po porażce z Vasiliy’em Lomachenko (17-2-0), która miała miejsce pod koniec grudnia 2021 roku, zdecydował się kontynuować swoją karierę w wadze super lekkiej, a do jego debiutanckiego pojedynku w limicie kategorii do 140 funtów, doszło pod koniec sierpnia ubiegłego roku, kiedy to po bardzo wyrównanej walce ze wspomnianym wcześniej Pedrazą, sędziowie orzekli remis. Walka pomiędzy Ramirezem, a Commey’em ma odbyć się oczywiście w limicie dywizji super lekkiej.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek