Federacja WBA, opublikowała w swoim oficjalnym komunikacie, iż wyznacza swojego “drugoligowego” mistrza “Regular” kategorii półśredniej (welterweight), Eimantasa Stanionisa (14-0-0) do obowiązkowej obrony, przeciwko znajdującemu się na pierwszym miejscu w rankingu, Vergilowi Ortizowi (19-0-0). Walka obu zawodników zapowiada się niezwykle emocjonująco, a fani boksu z pewnością takim zestawieniem nie mają być prawa rozczarowani.

Stanionis, czyli najlepszy obecnie pięściarz zawodowy z Litwy, w swojej ostatniej walce Radzhaba Butaeva (14-1-0), wygrwyając niejednogłośną decyzją sędziów. Ortiz od paru już lat stopniowo podwyższa sobie swoją sportową poprzeczkę i niewątpliwie należy on już do elity kategorii do 147 funtów. Pas WBA “Regular” jest bezpośrednią przepustką do walki do pełnoprawny tytuł mistrza świata, wobec czego stawka pojedynku jest bardzo wysoka. Zwycięzca zmierzy się następnie prawdopodobnie z obecnym posiadaczem pasa, Errolem Spence’m Jr (28-0-0) – o ile Amerykanin nie wybierze się dywizję wyżej, do wagi super półśredniej (super welterweight).

Dla kibiców szermierki na pięści, jedną z najważniejszych obecni kwestii jest to, aby promotorzy Stanioniosa, oraz Ortiza szybko dogadali się w sprawach finansowych i jak najszybciej zorganizowali pojedynek. O interesy Litwina, dba grupa Premier Boxing Champions, natomiast Ortiz współpracuje z Oscarem De La Hoya z Golden Boy Promotions.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek