Najbliższa sobota (18 lutego) zapowiada się niezwykle interesująco dla wszystkich kibiców boksu na całym świecie. Do swojej pierwszej obrony tytułu mistrza świata organizacji WBA, kategorii piórkowej (featherweight) stanie Leigh Wood (26-2-0), a jego rywalem będzie meksykański pięściarz, Mauricio Lara (25-2-1). Gala odbędzie się w Nottingham (Anglia), rodzinnym mieście Wooda.

Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi platforma streamingowa DAZN, a początek zaplanowany jest na godzinę 1PM czasu środkowo amerykańskiego (20.00 czasu polskiego). W czwartkowe popołudnie odbyła się oficjalna konferencja prasowa, poprzedzająca piątkową ceremonię ważenia. Poniżej prezentujemy wypowiedzi obu pięściarzy przed nadchodzącym wydarzeniem.

Leigh Wood: Nic nie zatrzyma mnie w sobotnią noc. Kompletnie nic. Lara nie ma nic, co mógłby wnieść do ringu, a ja byłbym na to nieprzygotowany. On jest gotowy na wojnę, a ja jestem gotowy na sprytny nokaut, więc to będzie coś wyjątkowego. To będzie jak nora wilków. Coś jak kocioł, z resztą bardzo wrogi.

Mauricio Lara: Gdy trafiają się okazje, chwytam je dwiema rękami i jestem przekonany, że wygram. W żaden sposób go nie lekceważę, ale po prostu znam swoje możliwości i zdobędę tytuł mistrza świata. Moje przygotowania były lepsze, niż kiedykolwiek i jestem przygotowany nie na walkę, ale na wojnę. Jestem gotów zostawić w ringu absolutnie wszystko. Mogę wam powiedzieć, że ta walka na pewno nie skończy się na punkty.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org