Ten weekend zapowiada się niezwykle interesująco dla wszystkich fanów szermierki na pięści, a otworzy go gala w Topeka (Kansas, Stany Zjednoczone) organizowana w ramach projektu Showtime New Generation, której promotorem jest uznany w świecie boksu Lou DiBella. W walce wieczoru zobaczymy dwóch niepokonanych pięściarzy, legitymujących się identycznym bilansem: Ardreala Holmesa (12-0-0), oraz Ismaela Villarreal (12-0-0).

Holmes, który swoją zawodową karierę rozpoczął w 2016 roku, swoją ostatnią walkę stoczył blisko jedenaście miesięcy temu, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Vernona Browna (13-2-1), również podczas gali ShoBox New Generation organizowanej w Deadwood (South Dakota, Stany Zjednoczone). Do tej pory, Holmes z dwunastu zwycięstw, pięć odnotował przed czasem.

Jego piątkowy rywal, Ismael Villarreal pojawi się po raz drugi z rzędu na “dużym ekranie” i powróci między liny po niespełna siedmiomiesięcznej przerwie, kiedy na gali Premier Boxing Champions w Barclays Center na Brooklynie (New York, Stany Zjednoczone), ciężko znokautował w szóstej rundzie LeShawna Rodriqueza (13-1-0). Na tej samej imprezie zaprezentował się również Adam Kownacki (20-3-0), który przegrał po bliskiej walce z Ali’m Erenem Demirezenem (17-1-0). Villarreal z pewnością będzie faworytem w starciu z Holmesem, choć ich walka zapowiada się bardzo interesująco. Pojedynek zakontraktowany jest na dziesięć rund, w limicie kategorii super półśredniej (super welterweight).

W co-main evencie do ringu wejdą Edward Vazquez (13-1-0), oraz Misael Lopez (14-1-0). Pierwszy z wymienionych pokazał się już szerszej amerykańskiej publiczności podczas gali Showtime Pay-Per-View, podczas której główną atrakcją było starcie pomiędzy tymczasowym mistrzem WBC, dywizji super półśredniej Sebastianem Fundorą (20-0-1), a Carlosem Ocampo (34-2-0). 27-letni pięściarz z Fort Worth (Texas, Stany Zjednoczone) po bardzo wyrównanej walce, wygrał wówczas z Viktorem Slavinskyim (13-2-1) niejednogłośną decyzją sędziów.

Jeśli Lopez chce zaistnieć w boksie na wysokim poziomie, będzie musiał w piątkową noc pokonać Vazqueza. 26-letni Meksykanin swoją pierwszą i jedyną porażkę na zawodowstwie, poniósł w pierwszym kwartale 2021 roku, przegrywając przez nokaut z Jordanem White’m (14-1-0) na gali w Uncasville (Connecticut, Stany Zjednoczone). Lopez zapoznał się wówczas z matą ringu dwukrotnie, zaś po drugim liczeniu, sędzia ringowy Arthur Mercante Jr słusznie przerwał pojedynek, przypisując zwycięstwo White’owi. Walka obu pięściarzy odbędzie się w limicie dywizji super piórkowej (super featherweight), i zakontraktowana jest na dziesięć rund.

Kartę główną otworzy starcie w kategorii super lekkiej (super lightweight), pomiędzy Kurtem Scoby’m (10-0-0), a Johnem Mannu (7-0-1). Scoby, który z dziesięciu dotychczasowych zwycięstw w profesjonalnym boksie, osiem odnotował przed czasem, i po raz pierwszy wystąpi na gali transmitowanej w telewizji, co niewątpliwie będzie dla niego ogromną szansą, aby pokazać się z jak najlepszej strony. 26-letni Mannu, zadebiutuje na amerykańskim ringu. Australijczyk do tej pory startował jedynie na galach w rodzinnym kraju, z wyjątkiem walki przeciwko Jake’owi Daoustowi (5-1-0), którego znokautował pod koniec sierpnia ubiegłego roku, na gali w Hamilton (Ontario, Kanada). Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja Showtime. Poniżej przedstawiamy wyniki ważenia przed piątkową galą.

🇺🇸Ismael Villarreal 152.6lbs (69.20kg)
🇺🇸Ardreal Holmes Jr. 152.6lbs (69.20kg)🇺🇸Misael Lopez 124.4lbs (56.42kg)
🇺🇸Edward Vazquez 125.2lbs (56.78kg)🇺🇸Kurt Scoby 139.8lbs (63.13kg)
🇦🇺John Mannu 139.8lbs (63.13kg)

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org