Najbliższa sobota zapowiada się niezwykle interesująco dla wszystkich kibiców szermierki na pięści. Oprócz świetnie zapowiadającej się gali w Londynie, wieczorem w Las Vegas (w Polsce w nocy, z soboty na niedzielę), Shakur Stevenson (14-0-0) zmierzy się z dużo niżej notowanym, Toką Kahnem Clary’m (28-2-0) w ramach walki rankingowej. Jeśli Stevenson wygra w sobotni wieczór, w swoim następnym pojedynku zmierzy się on o mistrzostwo świata WBO wagi super piórkowej (super featherweight) ze zwycięzcą walki Jamel Herring (22-2-0) vs Carl Frampton (28-2-0). Poniżej przedstawiamy wypowiedzi obu pięściarzy z czwartkowej konferencji prasowej. 

SHAKUR STEVENSON:

Nie przeszkadza mi to, że dowiedziałem się o tej walce niedawno. Jestem jednym z tych pięściarzy, którzy zawsze są w formie. To dla mnie nic nowego. Te czasy, które teraz mamy przypominają mi czasy amatorskie. Wokół ciebie nie ma wielu ludzi, a ty skupiasz się tylko na walce. Nie uważam, żeby mój przeciwnik był słaby. Postrzegam go jako prawdziwy dla mnie test i jestem gotowy, aby zaprezentować się najlepiej niż kiedykolwiek. Jestem jednym z najlepszych młodych zawodników w tym sporcie. Muszą szanować moje imię, a w sobotę pokaże im dlaczego. – powiedział 23-letni, były mistrz świata wagi piórkowej (featherweight. 

TOKA KAHN CLARY: 

Ta szansa jest dla mnie błogosławieństwem. Będę dzielił ring z byłym medalistą olimpijskim i byłym mistrzem świata. Jestem gotowy, aby pokazać światu kim jest Toka Kahn. Jestem gotowy stawić czoła Stevensonowi. Ciężko nad tym pracowaliśmy i nie mogę doczekać się sobotniej walki. – powiedział. 

źródło: inf.własna/Top Rank TV