Atmosfera wokół styczniowej walki pomiędzy Liamem Smithem (33-3-1), a Chrisem Eubankiem Jr (32-3-0) budziła wielkie emocje na wyspach brytyjskich już od chwili jej ogłoszenia. Obaj pięściarze w wulgarny sposób wymieniali się zdaniami podczas konferencji prasowej przed wydarzeniem, gdzie zostało wypowiedzianych wiele słów, które nie powinny wówczas paść. W poniedziałek Brytyjska Komisja Boksu (BBBofC) wydała komunikat, w którym informuje, iż obaj zawodnicy są zobowiązani do kary w postaci grzywny, choć kwota nie została póki co podana do oficjalnej wiadomości. W oficjalnym oświadczeniu, organizacja oznajmiła, iż Smith został ukarany za propagowanie homofobii, zaś Eubank za fotografowanie Smitha w miejscach publicznych, szydząc dodatkowo z rzekomo słabego poziomu jego życia.

To nie są żadne żarty i pytam po prostu: chciałbyś nam coś powiedzieć? Wstawiasz zdjęcia z Neymarem w limuzynach. Nikt w twoim pokoju nie widział cię z kobietą. Jeśli jesteś szczęśliwy, powiedz nam, i to nie jest żaden przytyk. Musisz mieć kobietę, aby starać się o dziecko. – powiedział w Smith w kierunku Eubanka, podczas konferencji prasowej poprzedzającą ich walkę.

Przypomnijmy, iż Smith bardzo niespodziewanie znokautował wówczas Eubanka w czwartej rundzie, mimo, że przegrywał na kartach sędziowskich. Pięściarze mają 28 dni na dokonanie wpłaty, na rzecz Brytyjskiej Komisji Boksu. Wciąż nie wiadomo czy dojdzie do wstępnie planowanego rewanżu pomiędzy Smithem, a Eubankiem, choć ten drugi, kilka dni po ich pierwszej walce poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż uruchomił klauzulę rewanżową, która została zapisana w kontrakcie na pierwszy pojedynek.

Rzeczy, które zostały powiedziane podczas konferencji, nigdy nie powinny być wypowiedziane. W jakiejkolwiek strefie życiowej, nie mówiąc już o bokserskiej konferencji prasowej. Spotykam się z reakcją ludzi po dziś dzień i wiem, że niektórych już nigdy nie odzyskam. Bardzo żałuję tego, w jaki sposób przebiegła ta konferencja i tego, co zostało na niej powiedziane. To nigdy nie powinno zostać powiedziane, i jeszcze raz przepraszam każdego, kogo uraziłem. – mówił parę dni temu Smith, w rozmowie z Sky Sports.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org