3 sierpnia w Los Angeles (California, Stany Zjednoczone) dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającej się gali, w którą zaangażowany jest arabski inwestor, Turki Alalshikh. Za samą promocję odpowiadać będą Eddie Hearn, Oscar De La Hoya, oraz Dmitry Salita. Karta walk została oficjalna zaprezentowana w środowe popołudnie. 

W głównym pojedynku zobaczymy byłego niekwestionowanego mistrza świata wag super lekkiej (super lightweight), oraz półśredniej (welterweight), Terence’a Crawforda (40-0-0), który zmierzy się z aktualnym mistrzem świata organizacji WBA, wagi super półśredniej (super welterweight), Israilem Madrimovem (10-0-1), dla którego będzie to pierwsza obrona pasa w karierze. Dla Crawforda będzie to debiut w nowej kategorii, oraz szansa na zdobycie mistrzostwa świata w kolejnej, czwartej już dywizji. 

To o czym mówiło się kilka dni temu, ostatecznie stanie się faktem – były mistrz świata wagi ciężkiej (heavyweight), Andy Ruiz Jr (35-2-0) zmierzy się z powracającym po porażce Jarrellem Millerem (26-1-1). Aktywność Ruiza od blisko pięciu lat jest porażająco niska. Amerykanin meksykańskiego pochodzenia, od czasu porażki z Anthony’m Joshua (28-3-0) w grudniu 2019 roku, stoczył zaledwie trzy pojedynki, a jego sierpniowa walka z Millerem, będzie powrotem między liny po niemalże dwuletniej przerwie. Miller, odkąd powrócił do zawodowego boksu po zawieszeniu związanym z dopingiem, startuje ze stosunkowo przyzwoitą aktywnością. Amerykanin w swojej ostatniej walce przegrał na dziesięć sekund przed ostatnim gongiem z Danielem Dubois (20-2-0), odnotowując pierwszą porażkę na zawodowstwie. 

Na karcie zobaczymy także nowo koronowanego mistrza świata federacjI WBA, dywizji super lekkiej, Isaaca Cruza (26-2-1), który w swojej pierwszej obronie zmierzy się z obowiązkowym pretendentem, Jose Valenzuelą (13-2-0), który w ubiegłym roku bardzo ciężko znokautował Chrisa Colberta (17-2-0) w finałowym eliminatorze. Wcześniej w ringu zobaczymy także posiadacza pasa WBA dywizji super średniej (super middleweight), Davida Morrella (10-0-0), a jego rywalem będzie Radivoje Kalajdzic (29-2-0). Między linami zaprezentuje się także kubańska nadzieja i złoty medalista olimpijski z Tokio (2020), Andy Cruz (3-0-0). Kubańczyk skrzyżuje rękawice z doświadczonym Antonio Moranem (30-6-1). 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94