Były mistrz świata, kategorii super koguciej (super bantamweight), Jessie Magdaleno (29-1-0), nie jest już zawodnikiem grupy promotorskiej Top Rank. Obie strony rozstały się końcem ubiegłego tygodnia. Magdaleno, startując dla Boba Aruma, osiągał największe sukcesy w swojej karierze. W listopadzie 2016 roku, Amerykanin pewnie pokonał na punkty Nonito Donaire’a (42-7-0), odbierając Filipińczykowi tytuł mistrza świata. 

W ostatnich latach, współpraca na linii zawodnik-promotor praktycznie nie istniała. Magdaleno, który od 2019 roku startuje dywizję wyżej, w wadze piórkowej (featherweight), swoją ostatnią walkę stoczył ponad osiem miesięcy temu, zaś w 2021 roku, w ogóle nie zobaczyliśmy go między linami. Podczas, gdy kilka miesięcy po wybuchu pandemii covid-19, grupa Top Tank organizowała swoje pierwsze imprezy, Magdaleno wygrał z Yenifelem Vicente’m (38-5-2) i była to jego jedyna walka stoczona w 2020 roku. 

Chciałbym podziękować grupie Top Rank za wszystko co zrobili dla mojej kariery, oraz dla mnie jako pięściarza.  To była podróż, podczas której zdobyłem cztery tytuły, w tym jeden tytuł mistrza świata. Doceniam to, że mogłem dzięki wam pokazać światu swój talent. Teraz jestem wolnym agentem, i jestem gotowy do rozpoczęcia kolejnego rozdziału mojego życia w tym sporcie. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w tej podróży. Teraz idziemy po wszystko! – przekazał Magdaleno za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Magdaleno miał powrócić między liny pod koniec października ubiegłego roku na gali w Madison Square Garden, w walce z dwukrotnym mistrzem olimpijskim, Robeisy’m Ramirezem (11-1-0). Plany pokrzyżowała mu jednak kontuzja, w wyniku której Amerykanin zmuszony był wycofać się z pojedynku, na parę tygodni przed terminem. Tydzień temu, grupa Top Rank zakończyła również współpracę z Edgarem Berlangą (20-0-0). 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek